Nowoczesne pokrycia dachowe. Dachówka marsylka o tradycyjnym wyglądzie i nowych możliwościach

2011-08-17 11:32
Nowoczesne pokrycia dachowe. Dachówka marsylka o tradycyjnym wyglądzie i nowych możliwościach
Autor: RuppCeramika

Granat 13V to dachówka marsylka firmy RuppCeramika łącząca tradycyjny wygląd pokrycia dachowego z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Nowy typ ceramicznej dachówki, która charakteryzuje się tym, że umożliwia dekarzom swobodę przesuwu, uhonorowano nagrodą "Produkt Design Award 2011".

Międzynarodowi eksperci, zasiadający w Jury International Forum Design, przy podejmowaniu decyzji kierowali się takimi kryteriami jak: innowacyjność, jakość wzornictwa, bezpieczeństwo stosowania dachówki oraz wpływ na środowisko naturalne. Jurorzy docenili również zmianę modelu Granat 13 na 13V, co uczyniło z produktu dachówkę przesuwną, a także: ciekawą kolorystykę, w której dachówka jest produkowana oraz dostępność szeregu akcesoriów, które jej towarzyszą.

Przeczytaj również: Dachówki w nowych kolorach

Granat 13V to nowatorska wersja niezwykle popularnej na rynku dachówki ceramicznej zwanej marsylką. Model ten łączy w sobie tradycyjny wygląd pokrycia dachowego z nowoczesną technologią. Dekarze doceniają przede wszystkim swobodę przesuwu, sięgającą 30 mm oraz niewielką wagę (3,6 kg) tych dachówek.

Szczelna marsylka z podwójnym zamkiem

Dachówka Granat 13V wyposażona jest w podwójne zamki gwarantujące szczelność pokrycia dachowego. Można ją stosować już przy 22° nachylenia połaci dachu.

Dachówka angobowana matowa i błyszcząca

Dachówki Granat 13V oferowane są w kolorze naturalnym, pokryte angobą o barwie miedzianej i antracytowej, a także angobą błyszczącą w kolorze kasztanowym. Granat 13V jest dostępny wraz z dużym wyborem dachówek kształtowych oraz innych elementów systemu dachowego dostosowanych pod kątem funkcjonalności, formy, kształtu i materiału. Dzięki temu wybór tej dachówki umożliwia nabycie kompletnego pokrycia dachu od jednego producenta.

Na pokrycia dachowe nowe i dawne

Dachówka marsylka pasuje zarówno do budynków historycznych, jak i nowych. Jest szczególnie przydatna w renowacji zabytków oraz przy realizacji obiektów współczesnych nawiązujących stylem do architektury tradycyjnej.

Dane techniczne
nazwa Granat 13V
wymiary [mm] 258/430
długość krycia (łatowanie) [mm] 330 - 360
zapotrzebowanie [szt./1m2] 13,0 - 14,2
masa jednej sztuki [kg] ok. 3,6
najmniejsze zalecane pochylenie połaci dachu 22°


 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej