Nowoczesne pokrycia dachowe. Dachówka marsylka o tradycyjnym wyglądzie i nowych możliwościach

2011-08-17 11:32
Nowoczesne pokrycia dachowe. Dachówka marsylka o tradycyjnym wyglądzie i nowych możliwościach
Autor: RuppCeramika

Granat 13V to dachówka marsylka firmy RuppCeramika łącząca tradycyjny wygląd pokrycia dachowego z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Nowy typ ceramicznej dachówki, która charakteryzuje się tym, że umożliwia dekarzom swobodę przesuwu, uhonorowano nagrodą "Produkt Design Award 2011".

Międzynarodowi eksperci, zasiadający w Jury International Forum Design, przy podejmowaniu decyzji kierowali się takimi kryteriami jak: innowacyjność, jakość wzornictwa, bezpieczeństwo stosowania dachówki oraz wpływ na środowisko naturalne. Jurorzy docenili również zmianę modelu Granat 13 na 13V, co uczyniło z produktu dachówkę przesuwną, a także: ciekawą kolorystykę, w której dachówka jest produkowana oraz dostępność szeregu akcesoriów, które jej towarzyszą.

Przeczytaj również: Dachówki w nowych kolorach

Granat 13V to nowatorska wersja niezwykle popularnej na rynku dachówki ceramicznej zwanej marsylką. Model ten łączy w sobie tradycyjny wygląd pokrycia dachowego z nowoczesną technologią. Dekarze doceniają przede wszystkim swobodę przesuwu, sięgającą 30 mm oraz niewielką wagę (3,6 kg) tych dachówek.

Szczelna marsylka z podwójnym zamkiem

Dachówka Granat 13V wyposażona jest w podwójne zamki gwarantujące szczelność pokrycia dachowego. Można ją stosować już przy 22° nachylenia połaci dachu.

Dachówka angobowana matowa i błyszcząca

Dachówki Granat 13V oferowane są w kolorze naturalnym, pokryte angobą o barwie miedzianej i antracytowej, a także angobą błyszczącą w kolorze kasztanowym. Granat 13V jest dostępny wraz z dużym wyborem dachówek kształtowych oraz innych elementów systemu dachowego dostosowanych pod kątem funkcjonalności, formy, kształtu i materiału. Dzięki temu wybór tej dachówki umożliwia nabycie kompletnego pokrycia dachu od jednego producenta.

Na pokrycia dachowe nowe i dawne

Dachówka marsylka pasuje zarówno do budynków historycznych, jak i nowych. Jest szczególnie przydatna w renowacji zabytków oraz przy realizacji obiektów współczesnych nawiązujących stylem do architektury tradycyjnej.

Dane techniczne
nazwa Granat 13V
wymiary [mm] 258/430
długość krycia (łatowanie) [mm] 330 - 360
zapotrzebowanie [szt./1m2] 13,0 - 14,2
masa jednej sztuki [kg] ok. 3,6
najmniejsze zalecane pochylenie połaci dachu 22°


 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej