Dachówki w nowych kolorach

2009-05-04 15:27
Dachówki w nowych kolorach
Autor: RuppCeramika Opal Żłobkowany (od lewej: czerwony naturalny, miedziany, antracytowy,kasztanowy)

W wiosennym katalogu Monier znajdziemy między innymi nowe kolory modelu dachówki Braas oraz nowości w ofercie RuppCeramiki.

Technologia Cisar jest nowoczesnym rozwiązaniem zapewniającym dużą wytrzymałość, odporność na zabrudzenia i estetykę dachówki. Bałtycka, oprócz znanych już i popularnych kolorów: ceglanego i kasztanowego pojawiła się w sprzedaży także w barwie grafitowej.

Oferta ceramicznych dachówek RuppCeramiki poszerzona została o trzy nowości, dachówki: Opal Żłobkowany, Turmalin oraz Rubin 13V. Pierwsza propozycja to estetyczny powrót do regionalnych korzeni karpiówek pochodzących z Dolnego Śląska. Jej prosta i płaska forma daje wiele możliwości kształtowania architektury dachu. Oryginalny charakter dachu wynika także z nacięć segmentowych na powierzchni dachówki. Opal Żłobkowany dostępny jest w kolorach: naturalnym, antracytowym, kasztanowym i miedzianym. Natomiast model gładkiej, ceramicznej dachówki Opal jest dostępny w ośmiu głębokich, świetlistych angobowanych barwach: czerwieni naturalnej, miedzianej, brązowej, antracytowej, kasztanowej, tekowej, sosnowej i czarnym krysztale.

Dane techniczne dachówki Opal Żłobkowany
średnia szer. krycia [cm] ok. 15
szer. krycia (krycie podwójne) [cm] 14,5–16,5
szer. krycia (krycie w koronkę) [cm] 29–33
zapotrzebowanie na 1m2 [szt.] ok. 39,1–44,5
masa jednej sztuki [kg] ok. 1,5
min. zalecane pochylenie połaci dachowej [o] 30

Dachówka ceramiczna Turmalin ma prosty profil i niezwykle gładką powierzchnię połączoną ze stonowaną kolorystyką. Turmalin to nowość wśród dachówek ekskluzywnych – tworząc ten model dachówki połączono estetykę z funkcjonalnością. Ze względu na możliwość manipulacji odstępami łat elegancki w swej prostocie wygląd dachu komponuje się z jego awangardową architekturą. Dachówka dostępna jest w kolorach: miedzianym, antracytowym, kasztanowym i szarym.

Dane techniczne dachówki Turmalin
średnia szer. krycia [cm] ok. 24
średnia dł. krycia (łatowanie) [cm] ok. 35,5–38
zapotrzebowanie na 1m2 [szt.] ok. 11,1–11,8
masa jednej sztuki [kg] ok. 4,4
min. zalecane pochylenie połaci dachowej [o] 30

Dachówki w nowych kolorach
Autor: RuppCeramika Dachówka Turmalin w dostępnej gamie kolorystycznej
Dachówki w nowych kolorach
Autor: RuppCeramika Dachówka Rubin 13V

Rubin 13V to najnowocześniejsza technologicznie propozycja RuppCeramiki. Dzięki współpracy z mistrzami dekarskimi udało się zwiększyć przesuw dachówki i umożliwić budowanie połaci dachowych o kącie nachylenia już od 16°. Ma głęboki kolor, który zawdzięcza barwieniu w masie. Dachówka dostępna jest w oryginalnych matowych odcieniach miedzi, brązu i antracytu oraz połyskującym kasztanie, kolorze tekowym, czarnym krysztale i czarnym brylancie. Technologia barwienia dachówek w masie powoduje, że odcień dachu jest jednolity nawet w miejscach, gdzie dachówski są przycinane (np. w koszach czy narożach).

Dane techniczne dachówki Rubin 13V
średnia szer. krycia [cm] ok. 22,4
średnia dł. krycia (łatowanie) [cm] ok. 33–36
zapotrzebowanie na 1m2 [szt.] ok. 12,4–13,5
masa jednej sztuki [kg] ok. 3,2
min. zalecane pochylenie połaci dachowej [o] 16

Dachówka Granat to oryginalne i kreatywne podejście do popularnego na rynku modelu dachówki potocznie nazywanego Marsylką. Jest wyposażona w podwójne zamki zapewniające szczelność pokrycia oraz angobowaną trwałą powłokę. W tym roku w ofercie RuppCeramiki dostępne są dwa kolory tej dachówki, nawiązujące do tradycjnych kolorów pokryć dachowych: miedziany i czerwony naturalny.

Dane techniczne dachówki Granat
średnia szer. krycia [cm] ok. 21,5
średnia dł. krycia (łatowanie) [cm] ok. 36
zapotrzebowanie na 1m2 [szt.] ok. 12,9
masa jednej sztuki [kg] ok. 3,6
min. zalecane pochylenie połaci dachowej [o] 28

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej