Dachówki w nowych kolorach

2009-05-04 15:27
Dachówki w nowych kolorach
Autor: RuppCeramika Opal Żłobkowany (od lewej: czerwony naturalny, miedziany, antracytowy,kasztanowy)

W wiosennym katalogu Monier znajdziemy między innymi nowe kolory modelu dachówki Braas oraz nowości w ofercie RuppCeramiki.

Technologia Cisar jest nowoczesnym rozwiązaniem zapewniającym dużą wytrzymałość, odporność na zabrudzenia i estetykę dachówki. Bałtycka, oprócz znanych już i popularnych kolorów: ceglanego i kasztanowego pojawiła się w sprzedaży także w barwie grafitowej.

Oferta ceramicznych dachówek RuppCeramiki poszerzona została o trzy nowości, dachówki: Opal Żłobkowany, Turmalin oraz Rubin 13V. Pierwsza propozycja to estetyczny powrót do regionalnych korzeni karpiówek pochodzących z Dolnego Śląska. Jej prosta i płaska forma daje wiele możliwości kształtowania architektury dachu. Oryginalny charakter dachu wynika także z nacięć segmentowych na powierzchni dachówki. Opal Żłobkowany dostępny jest w kolorach: naturalnym, antracytowym, kasztanowym i miedzianym. Natomiast model gładkiej, ceramicznej dachówki Opal jest dostępny w ośmiu głębokich, świetlistych angobowanych barwach: czerwieni naturalnej, miedzianej, brązowej, antracytowej, kasztanowej, tekowej, sosnowej i czarnym krysztale.

Dane techniczne dachówki Opal Żłobkowany
średnia szer. krycia [cm] ok. 15
szer. krycia (krycie podwójne) [cm] 14,5–16,5
szer. krycia (krycie w koronkę) [cm] 29–33
zapotrzebowanie na 1m2 [szt.] ok. 39,1–44,5
masa jednej sztuki [kg] ok. 1,5
min. zalecane pochylenie połaci dachowej [o] 30

Dachówka ceramiczna Turmalin ma prosty profil i niezwykle gładką powierzchnię połączoną ze stonowaną kolorystyką. Turmalin to nowość wśród dachówek ekskluzywnych – tworząc ten model dachówki połączono estetykę z funkcjonalnością. Ze względu na możliwość manipulacji odstępami łat elegancki w swej prostocie wygląd dachu komponuje się z jego awangardową architekturą. Dachówka dostępna jest w kolorach: miedzianym, antracytowym, kasztanowym i szarym.

Dane techniczne dachówki Turmalin
średnia szer. krycia [cm] ok. 24
średnia dł. krycia (łatowanie) [cm] ok. 35,5–38
zapotrzebowanie na 1m2 [szt.] ok. 11,1–11,8
masa jednej sztuki [kg] ok. 4,4
min. zalecane pochylenie połaci dachowej [o] 30

Dachówki w nowych kolorach
Autor: RuppCeramika Dachówka Turmalin w dostępnej gamie kolorystycznej
Dachówki w nowych kolorach
Autor: RuppCeramika Dachówka Rubin 13V

Rubin 13V to najnowocześniejsza technologicznie propozycja RuppCeramiki. Dzięki współpracy z mistrzami dekarskimi udało się zwiększyć przesuw dachówki i umożliwić budowanie połaci dachowych o kącie nachylenia już od 16°. Ma głęboki kolor, który zawdzięcza barwieniu w masie. Dachówka dostępna jest w oryginalnych matowych odcieniach miedzi, brązu i antracytu oraz połyskującym kasztanie, kolorze tekowym, czarnym krysztale i czarnym brylancie. Technologia barwienia dachówek w masie powoduje, że odcień dachu jest jednolity nawet w miejscach, gdzie dachówski są przycinane (np. w koszach czy narożach).

Dane techniczne dachówki Rubin 13V
średnia szer. krycia [cm] ok. 22,4
średnia dł. krycia (łatowanie) [cm] ok. 33–36
zapotrzebowanie na 1m2 [szt.] ok. 12,4–13,5
masa jednej sztuki [kg] ok. 3,2
min. zalecane pochylenie połaci dachowej [o] 16

Dachówka Granat to oryginalne i kreatywne podejście do popularnego na rynku modelu dachówki potocznie nazywanego Marsylką. Jest wyposażona w podwójne zamki zapewniające szczelność pokrycia oraz angobowaną trwałą powłokę. W tym roku w ofercie RuppCeramiki dostępne są dwa kolory tej dachówki, nawiązujące do tradycjnych kolorów pokryć dachowych: miedziany i czerwony naturalny.

Dane techniczne dachówki Granat
średnia szer. krycia [cm] ok. 21,5
średnia dł. krycia (łatowanie) [cm] ok. 36
zapotrzebowanie na 1m2 [szt.] ok. 12,9
masa jednej sztuki [kg] ok. 3,6
min. zalecane pochylenie połaci dachowej [o] 28

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej