DuPont Climate Systems

2007-05-22 15:49

W Unii Europejskiej aż 40% zużywanej energii przypada na budynki. Stosując się do postanowień protokołu z Kioto UE przyjęła dyrektywę o efektywności energetycznej budynków (2002/91/EC). Jej celem jest zmniejszenie strat energii.


Firma DuPont opracowała paletę produktów o nazwie DuPont Climate Systems. Jest to kompleksowe rozwiązanie pozwalające architektom, przedsiębiorcom budowlanym i dekarzom wypełnić najwyższe wymagania w energooszczędnym budownictwie. Stosując produkty systemu można osiągnąć oszczędności sięgające 15%.
Produkty zostały opracowane z zastosowaniem materiałów niskoemisyjnych, odbijających promieniujące ciepło i skutecznie kontrolujących wilgotność. W ten sposób w budynku utrzymuje się przez cały rok jednakowe parametry powietrza, zapewniając suche, ciepłe i wolne od przeciągów otoczenie.

Poszczególne komponenty tworzą kompletny system pozwalający na wyposażenie domu w otulinę poprawiającą istniejącą izolacyjność i hermetyczność oraz zapewniającą jednocześnie zdolność oddychania budynku.

Zintegrowano nowo opracowane folie Tyvek® Enercor Dach, Tyvek® EnercorT Ściana i DuPont AirGuardT w jeden system ze szczeliną powietrzną wielkości 25 mm.
Jedną z najważniejszych innowacji jest metalizowana powierzchnia materiałów Tyvek® Enercor Dach i Tyvek® Enercor Ściana. Membrany te są układane po zewnętrznej stronie konwencjonalnej izolacji, a paroizolacyjny materiał refleksyjny DuPontT AirGuardT należy układać od strony wewnętrznej.

Technologia ta ma następujące właściwości:


- metalizowana powierzchnia membran DuPont Tyvek® poprawia własności izolacyjne znajdującej się przed nimi warstwy powietrza o 200-300%,
- zmniejszona konwekcja powietrza wydatnie poprawia skuteczność materiału izolacyjnego,
- dzięki niskiej emisyjności całego systemu ciepło budynku jest w zimie odbijane do wewnątrz, podczas gdy w lecie pomieszczenia pozostają przyjemne i chłodne. Odbijanych jest 85 % ciepła promieniowania słonecznego.
- dzięki specjalnej metodzie montażu membran - powierzchnią metalizowaną do wnętrza budynku - na metalizowanej powierzchni materiału Tyvek® EnercorT nie gromadzą się różne zanieczyszczenia i kurz. W ten sposób efektywność metalizowanej powierzchni i niska emisyjność utrzymują się przez dłuższy czas. Membrana Tyvek® EnercorT jest materiałem metalizowanym - refleksyjnym, a jednocześnie paroprzepuszczalnym.
Zastosowanie produktów DuPontT Climate Systems zapewnia redukcję strat ciepła i energii oraz powoduje zmniejszenie niepożądanej wymiany powietrza. Korzyści, jakie przynoszą te produkty, nie ograniczają się wyłącznie do budynku. Oprócz tego, że systemy DuPontT Climate Systems zwiększają zalety danego budynku, mają one także pozytywny wpływ na środowisko redukując emisję CO2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej