Dachówka płaska Signy - nowość Braas

2017-07-19 10:05
płaska dachówka ceramiczna Signy
Autor: Braas Pokrycie dachowe - płaska dachówka ceramiczna Signy

Dachówka płaska Signy to kolejny już model, po ceramicznej dachówce Turmalin, płaskiej dachówki w ofercie Braas. Ten rodzaj płaskiej dachówki nadaje pokryciu dachowemu nowoczesny wygląd, ostatnio najmodniejszy.

Rynek dachówek ceramicznych z nowym, płaskim modelem

Dachówka płaska Signy znana jest już na rynku francuskim - produkowana jest tam od 10 lat w zakładzie Braas Signy-l’Abbay. Ponieważ ten rodzaj dachówki ceramicznej jest ostatnio najmodniejszy i coraz popularniejszy, Braas wprowadził ją również na rynek polski.

Płaska dachówka Signy - dane techniczne

Płaska dachówka Signy jest dachówką przesuwną z możliwością przesuwu do 70 mm, co ułatwia pracę dekarzom. Podwójny zamek boczny dachówki skutecznie odprowadza wodę. Dodatkowo zmienna geometria powierzchni ułatwia spływ wody po połaci. W konstrukcji dachówki zastosowano żebra usztywniające – dzięki czemu dachówka jest lżejsza i ma większą wytrzymałość.
Płaska dachówka ceramiczna Signy jest angobowana, barwiona w masie - ewentualne uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania na powierzchni dachówek są niewidoczne. Dostępna jest w kolorze antracytowym.

Długość krycia (łatowanie): 300-370 mm
Średnia szerokość krycia: 280 mm
Zapotrzebowanie na 1 m²: 9,7 - 11,9 szt.
Ciężar 1 sztuki: ok. 4,9 kg
Min. zalecane pochylenie połaci: 30º
Min. dopuszczalne pochylenie połaci: 10º

dachówka płaska Braas
Autor: Braas Płaska dachówka Signy - budowa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej