Blachodachówka ARAD PRU - panele dachowe zamiast nieporęcznych arkuszy blachy

2012-08-16 13:52
Blachodachówka Blachy Pruszyński
Autor: Blachy Pruszyński Blachodachówka ARAD PRU, cięcie brzegu po fali

Nowa blachodachówka to produkt firmy Blachy Pruszyński. Blachodachówki ARAD PRU dostępne są jako niewielkie dwumodułowe panele dachowe a nie tradycyjne arkusze blachy dachowej. Znacznie upraszcza to montaż blachodachówek i ułatwia transport blachy na plac budowy.

Firma Blachy Pruszyński wprowadziła do sprzedaży nową markę blachodachówek – ARAD. Nowe blachodachówki są dostępne w dwóch wersjach: ARAD PRU i ARAD CLA. Jak zapowiada producent,blachodachówka ARAD całkowicie różni się od tradycyjnych arkuszy blachy dachowej i znacznie ułatwia transport oraz montaż blachy na dachu.

Blachodachówki ARAD w klasie premium

Dzięki specjalnemu profilowaniu, blachodachówki ARAD tworzą efektowne pokrycie dachu. Blachodachówka ARAD – wyposażona została w ukośne przetłoczenia, które dodatkowo poprawiają wygląd dachu. Ma to także praktyczne znaczenie – zwiększa sztywność materiału.
Nowe blachodachówki są jednoczesnie bardzo lekkie i łatwe w montażu. Dla wielu konstrukcji dachowych ma to kluczowe znaczenie.

Blachodachówka Blachy Pruszyński
Autor: Blachy Pruszyński Blachodachówka ARAD

– Marka ARAD PRU powstała jako odpowiedź na rosnące wymagania klientów. Wśród dostępnych na rynku blaszanych pokryć dachowych jest to zdecydowanie klasa premium. Produkt dedykujemy odbiorcom, którzy szukają rozwiązań wykraczających poza standard, bowiem nasz produkt zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji – mówi Rafał Kuczyński, zastępca dyrektora handlowego firmy Blachy Pruszyński.

Wygodny montaż blachy - panele dachowe zamiast arkuszy

Blachodachówki ARAD PRU sprzedawane są w stosunkowo niewielkich dwumodułowych panelach, a nie w postaci tradycyjnych arkuszy. To znacznie upraszcza kwestię transportu dachówek na plac budowy oraz ich instalację na samym dachu. Ułatwieniem dla dekarzy jest również i to, że blachodachówki modułowe ARAD PRU wyposażone są w gotowe otwory montażowe. Zostały one umiejscowione w taki sposób, by zamaskować wkręty użyte do mocowania blachy. Inna zaleta blachodachówek ARAD PRU to brzeg pokrycia dachowego cięty po fali. Rozwiązanie to zapewnia dobre przyleganie kolejnych paneli. Umożliwia też montaż paneli dachowych na specjalnej listwie startowej, a więc bez widocznych łączników.

Blachodachówka z powłoką PURMAT odporna na zarysowania i odbarwienie

Poza estetyka dachu i wygodą w montażu pokrycia, blachodachówki ARAD PRU wyróżniaja się trwałością. Nowa blachodachówka dostępna jest m.in. w powłoce PURMAT z 55 mikronową warstwą lakieru poliuretanowego, która przy swej bardzo dobrej odkształcalności jest wyjątkowo trwała i odporna na zarysowania. A właśnie zarysowania i uszkodzenia powłoki są bezpośrednią przyczyną korozji. Ponadto, powłoka PURMAT chroni pokrycie przed działaniem promieni ultrafioletowych, co eliminuje częsty problem odbarwiania się blachodachówki pod wpływem słońca.

Rodzaje blachodachówki ARAD

Blachodachówka ARAD PRU ma następujące cechy:

  • są to panele z gotowymi otworami montażowymi,
  • wyposażono je niewidoczne łączniki (w połaci dachu niewidoczne są wkręty montażowe),
  • ma ukośny zamek montażowy,
  • wyróżnia ją cięcie po brzegu w formie fali,
  • ma symetryczny profil (co zmniejsza ilość odpadów),
  • pokryto ją powłoką PURMAT z 30-letnią gwarancją.


Blachodachówka ARAD CLA charakteryzuje się: 

  • jest to blachodachówka produkowana na konkretną długość,
  • arkusze blachy montowane są w tradycyjny sposób,
  • materiał dostępny jest we wszystkich powłokach z oferty firmy Blachy Pruszyński, w 27 kolorach podstawowych z palety RAL i RR.


 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej