Zimowa zaprawa murarska do betonu komórkowego - nowość Solbet

2013-12-05 15:38
Zaprawa murarska Solbet
Autor: SOLBET

Solbet wprowadził nowy produkt. To zaprawa murarska do cienkich spoin, do betonu komórkowego, przeznaczona specjalnie do stosowania w warunkach zimowych.

Zaprawa zimowa Solbet przygotowana jest w postaci suchej mieszanki spoiw hydraulicznych, wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych oraz domieszek poprawiających parametry techniczne i właściwości robocze. Zapobiega powstawaniu mostków termicznych między murowanymi elementami. Zaprawa murarska polecana jest do wznoszenia murów na cienką spoinę - bloczków z betonu komórkowego. Nadaje się również do murowania cegieł, pustaków oraz innych elementów ceramicznych i betonowych.
Zimowa zaprawa murarska Solbet do cienkich spoin przeznaczona jest do murowania w łagodnych warunkach zimowych, w temperaturach bliskich 0°C. Prace murarskie zaleca się prowadzić w temperaturze powyżej 0°C, natomiast, kiedy temperatura spada ponieżej +5°C powinno się rozrobić zaprawę murarską ciepłą wodę. Po upływie 8 godzin od jej zastosowania dopuszczalny jest spadek temperatury do -5 °C.

Dane techniczne:

Proporcje mieszania: 5 do 6 l wody na 25 kg zaprawy
Temperatura stosowania: od 0°C do +25°C - otoczenie i podłoże
Grubość spoiny: maksymalnie 3 mm
Zużycie: ok. 4,5 kg suchej zaprawy na 1m² muru o grubości 24 cm, przy grubości spoiny 3 mm
Czas korekty: do 7 min, w temperaturze < 10°C
Grubość kruszywa: < 2 mm
Zaprawa murarska jest wodoodporna

Zaprawa murarska
Autor: SOLBET
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej