Zimowa zaprawa murarska do betonu komórkowego - nowość Solbet

2013-12-05 15:38
Zaprawa murarska Solbet
Autor: SOLBET

Solbet wprowadził nowy produkt. To zaprawa murarska do cienkich spoin, do betonu komórkowego, przeznaczona specjalnie do stosowania w warunkach zimowych.

Zaprawa zimowa Solbet przygotowana jest w postaci suchej mieszanki spoiw hydraulicznych, wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych oraz domieszek poprawiających parametry techniczne i właściwości robocze. Zapobiega powstawaniu mostków termicznych między murowanymi elementami. Zaprawa murarska polecana jest do wznoszenia murów na cienką spoinę - bloczków z betonu komórkowego. Nadaje się również do murowania cegieł, pustaków oraz innych elementów ceramicznych i betonowych.
Zimowa zaprawa murarska Solbet do cienkich spoin przeznaczona jest do murowania w łagodnych warunkach zimowych, w temperaturach bliskich 0°C. Prace murarskie zaleca się prowadzić w temperaturze powyżej 0°C, natomiast, kiedy temperatura spada ponieżej +5°C powinno się rozrobić zaprawę murarską ciepłą wodę. Po upływie 8 godzin od jej zastosowania dopuszczalny jest spadek temperatury do -5 °C.

Dane techniczne:

Proporcje mieszania: 5 do 6 l wody na 25 kg zaprawy
Temperatura stosowania: od 0°C do +25°C - otoczenie i podłoże
Grubość spoiny: maksymalnie 3 mm
Zużycie: ok. 4,5 kg suchej zaprawy na 1m² muru o grubości 24 cm, przy grubości spoiny 3 mm
Czas korekty: do 7 min, w temperaturze < 10°C
Grubość kruszywa: < 2 mm
Zaprawa murarska jest wodoodporna

Zaprawa murarska
Autor: SOLBET
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej