Zaprawy i spoiwa MAPEI

2008-11-26 13:26

Nowe zaprawy i spoiwa MAPEI.

Adesilex P10 - zaprawa klejowa na bazie białego cementu. Charakteryzuje się wysoką przyczepnością, można ją stosować do klejenia płytek w płaszczyźnie poziomej, a płytki nie osuwają się. Przeznaczona jest do mozaiki szklanej, ceramicznej i z kamienia naturalnego. Zaprawa służy do klejenia, wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz w basenach.

Keraflex Maxi - zaprawa klejowa o spoiwie cementowym. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i przyczepnością. Grubość warstwy klejącej może wynosić od 3 do 15 mm. Służy do klejenia płytek w płaszczyźnie pionowej - płytki nie osuwają się. Zaprawa jest przeznaczona do klejenia na zewnątrz i wewnątrz budynków płytek ceramicznych (gresu porcelanowego, klinkieru itp.), kamienia naturalnego i mozaiki każdego typu.

Mapecem - spoiwo cementowe o bardzo krótkim czasie wiązania, przeznaczone do wykonywania podkładów pływających oraz związanych z podłożem, na starych i nowych podłożach. Proces wiązania zachodzi bezskurczowo. Możliwy jest szybki montaż okładzin wrażliwych na wilgoć podłoża takich jak drewno, linoleum, wykładziny dywanowe. Wilgotność podkładu po 24 godzinach wynosi mniej niż 2%. Producent zaleca układanie płytek ceramicznych i kamienia naturalnego po upływie 3 godzin od nałożenia spoiwa.

Topcem - spoiwo cementowe o normalnym czasie wiązania i szybkim czasie schnięcia (7 dni). Służy do wykonywania podkładów pływających oraz związanych z podłożem, na nowych i starych podłożach. Spoiwo można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Po podkladzie można chodzić po upływie 12 godzin od jego wykonania.

Ultraplan - zaprawa samopoziomująca o krótkim czasie schnięcia.
Jest przeznaczona do nakładania warstwy grubości od 1 do 10 mm. Czas wiązania zaprawy wynosi od 45 do 60 minut. Po trzech godzinach od wylania warstwy grubości 5 mm można już chodzić po jej powierzchni.
Zaprawa jest przeznaczona do wyrównywania nowych i starych podłoży wewnątrz budynku. Uzyskana w ten sposób warstwa posadzkowa jest odporna na obciążenia intensywnym ruchem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej