Zaprawy i spoiwa MAPEI

2008-11-26 13:26

Nowe zaprawy i spoiwa MAPEI.

Adesilex P10 - zaprawa klejowa na bazie białego cementu. Charakteryzuje się wysoką przyczepnością, można ją stosować do klejenia płytek w płaszczyźnie poziomej, a płytki nie osuwają się. Przeznaczona jest do mozaiki szklanej, ceramicznej i z kamienia naturalnego. Zaprawa służy do klejenia, wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz w basenach.

Keraflex Maxi - zaprawa klejowa o spoiwie cementowym. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i przyczepnością. Grubość warstwy klejącej może wynosić od 3 do 15 mm. Służy do klejenia płytek w płaszczyźnie pionowej - płytki nie osuwają się. Zaprawa jest przeznaczona do klejenia na zewnątrz i wewnątrz budynków płytek ceramicznych (gresu porcelanowego, klinkieru itp.), kamienia naturalnego i mozaiki każdego typu.

Mapecem - spoiwo cementowe o bardzo krótkim czasie wiązania, przeznaczone do wykonywania podkładów pływających oraz związanych z podłożem, na starych i nowych podłożach. Proces wiązania zachodzi bezskurczowo. Możliwy jest szybki montaż okładzin wrażliwych na wilgoć podłoża takich jak drewno, linoleum, wykładziny dywanowe. Wilgotność podkładu po 24 godzinach wynosi mniej niż 2%. Producent zaleca układanie płytek ceramicznych i kamienia naturalnego po upływie 3 godzin od nałożenia spoiwa.

Topcem - spoiwo cementowe o normalnym czasie wiązania i szybkim czasie schnięcia (7 dni). Służy do wykonywania podkładów pływających oraz związanych z podłożem, na nowych i starych podłożach. Spoiwo można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Po podkladzie można chodzić po upływie 12 godzin od jego wykonania.

Ultraplan - zaprawa samopoziomująca o krótkim czasie schnięcia.
Jest przeznaczona do nakładania warstwy grubości od 1 do 10 mm. Czas wiązania zaprawy wynosi od 45 do 60 minut. Po trzech godzinach od wylania warstwy grubości 5 mm można już chodzić po jej powierzchni.
Zaprawa jest przeznaczona do wyrównywania nowych i starych podłoży wewnątrz budynku. Uzyskana w ten sposób warstwa posadzkowa jest odporna na obciążenia intensywnym ruchem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej