Zaprawa samopoziomująca firmy Bolix. Równy podkład podłogowy

2012-09-17 16:10
BOLIX cementowa zaprawa samopoziomująca
Autor: Bolix S.A.

Zaprawa samopoziomująca z serii Bolix SN jest przeznaczona do wykonywania cienkowarstwowego podkładu podłogowego, czyli warstwy wyrównującej i wygładzającej powierzchnię podłogi.

Zaprawy samopoziomujące firmy Bolix nadają się na większość podłóg i pod niemal wszystkie posadzki. Wylewki samopoziomujące stosowane wewnątrz budynku, na nieodkształcalnych podłogach betonowych i jastrychach cementowych, a nawet w miejscach czasowo narażonych na zawilgocenie, zapewniają im stabilny podkład pod posadzki. Zaprawy samopoziomujące przeznaczone są zarówno pod wykładziny dywanowe czy elastyczne PVC, jak i parkiety, panele, płytki ceramiczne, gresowe lub kamienne (granitowe). Specjalna odmiana zaprawy samopoziomującej BOLIX SN20 przeznaczona jest do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym.

Zarówno jedną, jak i drugą wylewkę samopoziomującą można wylewać ręcznie lub używając agregatu do mieszania i aplikacji, zapewniającego dokładne dozowanie wody i kontrolę czasu wstępnego dojrzewania. Wystarczy ułożenie warstwy grubości kilku milimetrów, by podkład zapewnił równą powierzchnię podłogi.

Informacje techniczne:

  • temperatura stosowania/podłoża: 5-25°C,
  • proporcje mieszania: 4,75-5 l wody na 25 kg zaprawy,
  • czas użycia: ok. 15 minut,
  • optymalna grubość warstwy: 2-10 mm (BOLIX SN), 2-20 mm (BOLIX SN20),
  • zużycie: ok. 1,60 kg/m2 na każdy 1 mm grubości warstwy.


Ceny netto:

  • zaprawa samopoziomująca BOLIX SN – 71,25 zł za worek 25 kg (2,85 zł/kg),
  • zaprawa samopoziomująca BOLIX SN20 – 57,50 zł za worek 25 kg (2,30 zł/kg).
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej