Zaprawa klejowa Sopro TR 280 z trasem

2015-06-02 10:35
zaprawa klejowa do kamienia naturalnego
Autor: SOPRO

Sopro TR 280 to cementowa, biała zaprawa klejowa z dodatkiem trasu. Zaprawa klejowa przeznaczona jest do układania płyt z betonu, gresu, płyt ceramicznych, ceglanych, ręcznie formowanych oraz płyt z pianki sztywnej, a w szczególności kamienia naturalnego. Wyróżnia ją dobra przyczepność i elastyczność.

Zastosowanie zaprawy klejowej

Zaprawa klejowa Sopro TR 280, odpowiadająca klasyfikacji C2TE, przeznaczona jest zwłaszcza do układania wrażliwych na wykwity i przebarwienia płyt z wapienia (m.in. Solnhofer, marmur jurajski, trawertyn), granitu, bazaltu, kwarcytu, gnejsu i płyt z gliny łupkowej, także w wariantach wielkoformatowych, o mocno profilowanej spodniej powierzchni i dużej tolerancji grubości. Zaprawę klejową można stosować także do układania kostki kamiennej, wykonywania kamiennych schodów czy ścianek z luksferów. Można jej używać w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, miejscach wilgotnych i mokrych, a także na tarasach, balkonach, elewacjach.

Właściwości

Zaprawa klejowa Sopro TR 280 przeznaczona jest do warstw grubości 5-20 mm. Jest łatwa w obróbce, dzięki czemu można ją wykorzystać do szpachlowania nierówności do 20 mm. Zawarty w zaprawie biały cement sprawia, że produkt można bezpiecznie wykorzystywać do układania kamienia naturalnego wrażliwego na przebarwienia. Zawartość trasu reńskiego minimalizuje ryzyko wystąpienia wykwitów wapiennych. Tras wchodząc w reakcję chemiczną z wodorotlenkiem wapnia powstającym w trakcie wiązania spoiwa cementowego, przekształca go w nierozpuszczalny krzemian, który silnie zagęszcza strukturę kapilarną zaprawy, znacznie zmniejszając transport wody zarobowej na lico, nie utrudniając przy tym przepuszczalności pary wodnej. Utwardzona zaprawa Sopro TR 280 jest odporna na częste cykle zamrażania i rozmrażania, a także charakteryzuje się wysoką odkształcalnością, dzięki czemu nadaje się także do układania i mocowania okładzin na podłożach krytycznych. Zaprawa klejowa odznacza się niską zawartością chromianów zg. z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

Zużycie materiału: ok. 1,3 kg/m² na 1 mm grubości warstwy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej