Zaprawa do klinkieru CT 32

2007-05-25 12:46

Zaprawa CT 32 służy do murowania i spoinowania ścian konstrukcyjnych, fundamentowych i elewacyjnych a także ogrodzeń i elementów małej architektury wykonanych z cegły klinkierowej. Można nią także spoinować płytki klinkierowe o grubości do 30 mm. Ograniczona zawartość wolnych związków wapnia w recepturze nowego produktu eliminuje zagrożenie wystąpienia solnych wykwitów.

Firma Henkel wprowadziła do swojej oferty w 2004 roku zaprawę do klinkieru Ceresit CT 32. Służy ona do murowania i spoinowania ścian konstrukcyjnych, fundamentowych i elewacyjnych a także ogrodzeń i elementów małej architektury z cegły klinkierowej. Można nią także spoinować płytki klinkierowe o grubości do 30 mm. Ograniczona zawartość wolnych związków wapnia w recepturze nowego produktu eliminuje zagrożenie wystąpienia solnych wykwitów. Wypełnienie zaprawy ma średnią granulację, dzięki czemu powierzchnia spoiny nie jest bardzo szorstka. Ceresit CT 32 ma dobrą urabialność, jest mrozo- i wodoodporna, wykazuje dobrą przyczepność do wszelkich mineralnych, nośnych podłoży, wolnych od substancji ograniczających przyczepność, takich jak tłuszcze, bitumy i pyły. Zanieczyszczenia i warstwy o niskiej wytrzymałości należy usunąć. Podłoża na których będzie stosowana zaprawa powinny być mokre. Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze powietrza i podłoża od +5oC do +25oC. Wszystkie podawane przez producenta parametry odnoszą się do temperatury +20oC oraz wilgotności względnej powietrza 60%. Świeżą zaprawę należy chronić przed deszczem, rosą i spadkiem temperatury poniżej +5oC do czasu, aż całkowicie zwiąże.

 

Dane techniczne

Baza

mieszanka cementów z wypełniaczami mineralnymi i modyfikatorami

Dostępne kolory

szary, grafit, klinkier, ciemny brąz, kasztan, beż

Gęstość nasypowa

ok. 1,6 kg/dm3

Proporcje mieszania

2,5-3,75 l wody na 25 kg

Temperatura stosowania

od +5 do 25°C

Czas zużycia

do 2 godz.

Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach:

> 8 MPa

Orientacyjne zużycie

ok. 2,0 kg/dm3

Składowanie

do 12 miesięcy od daty produkcji, przy składowaniu na paletach, w suchych warunkach i oryginalnych, nie uszkodzonych opakowaniach.

Wielkość i rodzaj opakowania

worki 25 kg

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej