Włókna polipropylenowe w zaprawach

2006-10-26 15:19

Włókna polipropylenowe to uszlachetniający składnik, który występuje w lepszych jakościowo zaprawach klejowo-szpachlowych dostępnych obecnie na polskim rynku. Warto zwrócić uwagę na produkty zawierające ten składnik, gdyż tworzą one mikrozbrojenie. Zapobiega ono tworzeniu się pęknięć w położonych już zaprawach oraz ogranicza powstawanie rys skurczowych w stwardniałej zaprawie. Dodatek włókien zwiększa koszty produkcji, jednak efekt stosowania jest niewspółmierny do kosztów. Produkt zyskuje na elastyczności, wytrzymałości, wodoszczelności i mrozoodporności.

Firma Selena SA zastosowała włókna polipropylenowe we wszystkich, oferowanych, zaprawach klejowo-szpachlowych systemów ociepleń "Tytan Professional EOS".
Produkty zawierające włókna:
- Zaprawa klejowo-szpachlowa do wełny mineralnej i zatapiania siatki w systemie Oddychającym/naturalnym (włókna polipropylenowe):
dzięki dodaniu włókien zaprawa ma zwiększoną lepkość i elastyczność przy jednoczesnym zachowaniu paroprzepuszczalności.
- Biała zaprawa klejowo-szpachlowa do przyklejania styropianu i zatapiania siatki w systemie Samoczyszczącym/perlistym (włókna polipropylenowe):
wykonana jest ona na białym cemencie, który jest bardziej szlachetny niż szary - podwyższa to wytrzymałość produktu i pozwala przenosić nawet bardzo duże naprężenia. Możemy jej używać w domu do wyrównywania mikropęknięć w ścianach, a jej biały kolor powoduje, że do malowania ścian potrzebujemy mniej farby. Nie zawiera chromu, pozwala to na bezpieczną pracę.
- Zaprawa klejowo-szpachlowa do przyklejania styropianu i zatapiania siatki
w systemie Elastycznym/wytrzymałym (włókna celulozowe): wzbogacona włóknami zaprawa posiada bardzo wysoką elastyczność, dobrą przyczepność oraz jest mrozoodporna.

 

Włókna polipropylenowe będące składnikiem produktów z gamy Tytan Professional EOS zapewniają wykonawcy i inwestorowi:

Duże oszczędności materiału

Mniejsze zużycie materiału, to także mniejszy koszt całkowity inwestycji - to się opłaca. Zaprawa klejowo - szpachlowa z systemu Tytan Professional EOS z włóknami nie wymaga nakładania grubej warstwy. Nawet kilkumilimetrowa powłoka zaprawy doskonale zabezpieczy ścianę, pokryje ją równomiernie i da pewność, że zaprawa i cały system utrzyma swoje właściwości przez długie lata.

Wytrzymałość ocieplenia

Zaprawa dzięki włóknom jest wytrzymała (dobrze znosi naprężenia i ruchy budynku) jest również odporna na naprężenia wynikające ze zmian temperatur. Włókna polipropylenowe dzięki swojej plastyczności zapobiegają powstawaniu mikropęknięć ścian zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Wysoką jakość ocieplenia

Zastosowanie włókien zwiększa elastyczność produktu oraz podnosi jego wytrzymałość, wydłuża także trwałość ocieplenia całego budynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej