Wilgoci się nie boi

2009-09-15 12:41
Wilgoci się nie boi
Autor: Benjamin Moore

Ściany w łazience, saunie i kuchni są szczególnie narażone na działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Skraplająca się para wodna, mokre plamy na ścianach powstałe w wyniku kąpieli czy zmywania naczyń, sprawiają, że łazienka i kuchnia stanowią idealne środowisko dla rozwoju pleśni, grzybów oraz innych mikroorganizmów.

Zastosowanie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza tradycyjnych, szczególnie matowych farb do malowania wnętrz powoduje powstanie licznych zacieków i odbarwień na powłoce malarskiej. Aby otrzymać matowe wykończenie, unikając przedstawionych wcześniej zagrożeń, można odnowić ściany łazienek, saun i kuchni innowacyjną farbą Aura® Bath & Spa 532. 

Jest to wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa stworzona z myślą o dekoracji, a zarazem skutecznej ochronie pomieszczeń o wysokiej wilgotności powietrza. Farba przeciwdziała rozwojowi mikroorganizmów na powierzchni ścian łazienek, kuchni i saun. W formule produktu wykorzystana została innowacyjna technologia ColorLock® Technology, która gwarantuje jednorodność i głębię koloru ścian, a także odporność powłoki malarskiej na wielokrotne zmywanie wodą.

Wilgoci się nie boi
Autor: Benjamin Moore

Produkt firmy Benjamin Moore Paints charakteryzuje się bardzo dobrą siłą krycia. Przy odpowiednim przygotowaniu podłoża farba nie wymaga gruntowania, a jednokrotne malowanie przynosi satysfakcjonujący efekt wizualny. Farba szybko schnie na ścianie i nie wydziela drażniącego zapachu, co znacząco skraca czas prac malarskich i pozytywnie wpływa na ich komfort.

Farbie przyznano prestiżowy emblemat Green Promise™. Tytuł ten otrzymują farby spełniające restrykcyjne normy GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS (California's Collaborative for High Performance Schools) oraz LEED® dotyczące produktów malarskich o niskiej zawartości lotnych związków organicznych (LZO).

Aura® Bath &Spa dostępna jest w obejmującej 11 000 odcieni gamie kolorystycznej w innowacyjnym systemie barwienia GENNEX® Platform, opartym o ekologiczne koloranty GENNEX® (o zerowej zawartości LZO) wzmacniające intensywność koloru i końcowe parametry wykończenia. Specjalnie z myślą o linii farb Aura® stworzona została kolekcja kolorystyczna Affinity™, obejmująca 144 wyselekcjonowane odcienie z różnych rodzin kolorystycznych.

Dane techniczne
wydajność [m2/l] ok. 10
stopień połysku mat
pojemność opakowania [l] 0,95; 3,78
orientacyjna cena brutto [zł/l] od 103

Wyłącznym dystrybutorem materiałów malarskich Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej