Usuwanie grzybów i alg z elewacji - czysta elewacja

2010-06-18 11:45
Usuwania grzybów i alg z elewacji - czysta elewacja
Autor: Baumit

Powodów pojawienia się mikroorganizmów na elewacji budynku może być wiele. Dzięki nowoczesnym preparatom w bardzo szybki i prosty sposób możemy się ich pozbyć.

Do rozwoju mikroorganizmów na powierzchni elewacji potrzebny jest odpowiedni, sprzyjający klimat czyli wilgotność i temperatura. Zależnie od otoczenia i położenia ściany wobec kierunków świata istnieje mniejsze lub większe ryzyko rozwoju alg. Na ścianach północnych i wschodnich oraz w pobliżu drzew, w obszarach o podwyższonym skażeniu środowiska lub w otoczeniu zbiorników wodnych zagrożenie pojawienia się na elewacji grzybów i alg jest bardzo wysokie.
Aby zmniejszyć ryzyko rozwoju mikroorganizmów należy stosować dodatki grzybobójcze w tynkach i farbach. Jednym z polecanych sposobów na pozbycie się zielonych nalotów jest wykorzystanie do czyszczenia elewacji środka do usuwania grzybów i alg Baumit SanierLösung. Produkt usuwa istniejące mikroorganizmy i hamuje ich dalszy rozwój. Jest odporny na działanie wody i warunków atmosferycznych, a do tego nie wytwarza powłoki paroszczelnej.

Dane techniczne
zużycie [g/m2] 50–100 (przy dwukrotnym natrysku)
gęstość [kg/dm3] ok. 1
masa opakowania [kg] 10

Cena netto: 178,50 zł

Usuwania grzybów i alg z elewacji - czysta elewacja
Autor: Baumit
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej