Usuwanie grzybów i alg z elewacji - czysta elewacja

2010-06-18 11:45
Usuwania grzybów i alg z elewacji - czysta elewacja
Autor: Baumit

Powodów pojawienia się mikroorganizmów na elewacji budynku może być wiele. Dzięki nowoczesnym preparatom w bardzo szybki i prosty sposób możemy się ich pozbyć.

Do rozwoju mikroorganizmów na powierzchni elewacji potrzebny jest odpowiedni, sprzyjający klimat czyli wilgotność i temperatura. Zależnie od otoczenia i położenia ściany wobec kierunków świata istnieje mniejsze lub większe ryzyko rozwoju alg. Na ścianach północnych i wschodnich oraz w pobliżu drzew, w obszarach o podwyższonym skażeniu środowiska lub w otoczeniu zbiorników wodnych zagrożenie pojawienia się na elewacji grzybów i alg jest bardzo wysokie.
Aby zmniejszyć ryzyko rozwoju mikroorganizmów należy stosować dodatki grzybobójcze w tynkach i farbach. Jednym z polecanych sposobów na pozbycie się zielonych nalotów jest wykorzystanie do czyszczenia elewacji środka do usuwania grzybów i alg Baumit SanierLösung. Produkt usuwa istniejące mikroorganizmy i hamuje ich dalszy rozwój. Jest odporny na działanie wody i warunków atmosferycznych, a do tego nie wytwarza powłoki paroszczelnej.

Dane techniczne
zużycie [g/m2] 50–100 (przy dwukrotnym natrysku)
gęstość [kg/dm3] ok. 1
masa opakowania [kg] 10

Cena netto: 178,50 zł

Usuwania grzybów i alg z elewacji - czysta elewacja
Autor: Baumit
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej