Impregnat do powierzchni drewnianych

2007-06-05 11:23

Od maja 2006 roku impregnat JEDYNKA DO DREWNA oferowany jest w nowym opakowaniu - puszkach w kolorze brązowym, z widocznym rysunkiem drewna. Dzięki temu nie ma wątpliwości co do przeznaczenia. Zmieniono opis produktu, skrócono go do najpotrzebniejszych, praktycznych informacji i czytelnych piktogramów.

JEDYNKA® DO DREWNA marki Polifarb Dębica jest impregnatem koloryzującym produkowanym na bazie modyfikowanych żywic alkidowych, z dodatkiem transparentnych barwników i środków grzybobójczych. Bardzo dobrze wnika w głąb drewna trwale zabezpieczając je przed działaniem czynników biologicznych. Obecność wosku sprawia, że woda jest "odpychana" od powierzchni, co zmniejsza możliwość zawilgocenia drewna. Preparat sprawia, że drewno zachowuje widoczny rysunek, zabarwiając je na wybrany kolor. Użyte pigmenty zabezpieczają również powierzchnię przed promieniowaniem UV.
Preparat przeznaczony jest do dekoracyjno-ochronnego pokrywania powierzchni i elementów drewnianych oraz drewnopochodnych, użytkowanych na zewnątrz pomieszczeń np. okien, drzwi, altan, ogrodzeń, drewnianych fasad budynków czy innych elementów stolarki budowlanej.
Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być suche, czyste, przeszlifowane papierem ściernym i dokładnie odpylone. Ewentualne zatłuszczenia lub zażywiczenia należy usunąć i przemyć np. benzyną ekstrakcyjną.

Urok drewna
Autor: Tikkurila Polska S.A. (marka Polifarb Dębica) Impregnat do drewna.

 

Parametry techniczne

Stosowanie

na zewnątrz

Lepkość mierzona kubkiem wypływowym ISO
o średnicy otworu 3 mm, w temp. +23°C
- kolor biały                             
- pozostałe kolory i bezbarwny40-55 s
31-50 s

Gęstość

0,83-0,91 g/cm3

Temperatura zapłonu

min. +30°C

Stopień połysku

mat

Kolorystyka

dąb, sosna, orzech, heban, mahoń, palisander, teak, biały, zielony oraz bezbarwny

Wydajność

do 20 m2/l

Wielkości opakowań

0,75; 2,5; 10 l

Transport i przechowywanie

w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze od +5°C do +25°C, z dala od źródeł otwartego ognia lub ciepła. Składować w pomieszczeniach suchych i przewiewnych.

Atesty i normy

Atest Higieniczny PZH, Norma ZN-TBD-17:2004

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej