Uniwersalny podkład podłogowy ATLAS SMS 30

2016-06-02 13:37
podkład samopoziomujący ATLAS SMS 30
Autor: Atlas Podkład podłogowy ATLAS SMS 30

ATLAS SMS 30 to szybkosprawny, samopoziomujący podkład podłogowy. Produkt sprawdza się zwłaszcza w pracach remontowych, tam gdzie wymagana jest wymiana podłogi i występują różnice jej poziomów w pomieszczeniach.

Właściwości podkładu podłogowego ATLAS SMS 30

Podkład podłogowy ATLAS SMS 30 dostępny jest w nowej recepturze, która poprawiła jego rozlewność. Niski skurcz liniowy przeciwdziała spękaniu i odspajaniu produktu od słabych podłoży.
Duży zakres grubości podkładu podłogowego (3-30 mm) umożliwia ewentualne wyrównanie posadzki w pomieszczeniach i daje gładką powierzchnię.

Produkt ma wydłużony czas gotowości do pracy do 40 minut. Powierzchnia podkładu wiąże, twardnieje i może być bezpiecznie użytkowana (można po niej chodzić) po upływie 4 godzin. Układanie wykończeniowej warstwy posadzki, takiej jak płytki ceramiczne, możliwe jest już po 24 godzinach, natomiast parkietu czy wykładziny po upływie 7 dni.

Wytrzymałość na ściskanie wynosi 30 MPa, wytrzymałość na zginanie 7 MPa.

Podkład podłogowy ATLAS SMS 30 może być wykorzystywany jako typowa masa wygładzająca pod wykładziny lub jako podkład samopoziomujący w pracach remontowych pod każdy rodzaj posadzki, również gdy podłoże ma miejscowe nierówności lub gdy wykonane jest z niewielkim spadkiem. Właściwości te pozwalają skutecznie układać każdy rodzaj posadzek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej