TYTAN Professional ProEnergy System do energooszczędnego montażu okien

2016-04-20 10:46
Taśma Okienna Wewnętrzna Tytan Professional
Autor: Selena Przyklejanie Taśmy Okiennej Wewnętrznej Tytan Professional

TYTAN ProEnergy System to kompleksowe rozwiąznie do energooszczędnego montażu okien. W sklad systemu wchodza wielowarswowe materiały, dzieki którym montaż okien spełnia kluczowe wymagania energooszczędności: eliminuje mostki termiczne, zabezpiecza izolację termiczną przed wilgocią i jednocześnie zapewnia jej stałą wentylację.

TYTAN Professional ProEnergy System polega na zastosowaniu w styku okna z murem trzech warstw materiałów o ściśle określonych właściwościach:

  • warstwa wewnętrzna – utworzona z taśmy paroizolacyjnej (paroszczelnej) wykonanej z folii aluminiowej wzmocnionej włókniną, mocowaną za pomocą taśmy butylowej – do ściany oraz taśmy z klejem akrylowym – do ościeżnicy,
  • warstwa środkowa – do jej wykonania stosowany jest materiał termoizolacyjny – pianka poliuretanowa Tytan Professional Energy 2020,
  • warstwa zewnętrzna – wykonywana jest z taśmy z elastycznej folii paroprzepuszczalnej oraz z poliuretanowej taśmy uszczelniającej, mocowanej za pomocą taśmy butylowej – do ściany oraz taśmy z klejem akrylowym – do ościeżnicy.
system montażu okien TYTAN ProEnergy System
Autor: Selena Komponenty TYTAN ProEnergy System

Taśma Okienna Wewnętrzna Tytan Professional jest przeznaczona do izolacji połączeń pomiędzy murem a ościeżnicami okien i drzwi w celu zabezpieczenia złącza przed wnikaniem wilgoci z pomieszczenia. Składa się z wysokiej jakości paroszczelnej membrany, która gwarantuje optymalną wartość współczynnika Sd, pokrytej z obu stron włókniną poliestrową. Produkt nadaje się do użytku w miejscach, w których wymagane jest stosowanie produktów o niskim współczynniku paroprzepuszczalności. Zastosowanie Taśm Okiennych Tytan Professional pozwala wyeliminować mostki termiczne i korzystnie wpływa na oszczędność energii cieplnej. Produkt wyposażony jest w specjalną wstęgę kleju, umożliwiającą montaż do ramy okiennej lub drzwiowej, także w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Opcjonalnie może być wyposażony we wstęgę kleju butylowego, za pomocą której odbywa się montaż do muru, co ogranicza potrzebę stosowania dodatkowo kleju montażowego.

Energooszczędna piana poliuretanowa do montażu stolarki otworowej. Skutecznie i trwale eliminuje mostki termiczne. Pozwala zredukować straty ciepła w izolacji stolarki otworowej do 60%. Piany Tytan O2 nie emitują szkodliwych oparów MDI podczas aplikacji (potwierdzone przez SP Provning Forskning Swedish Institute). Produkty sklasyfikowane przez The Building Informaction Foundation RTS z Finlandii jako materiał budowlany klasy M1 - po utwardzeniu są bezzapachowe oraz nie emitują TVOC, formaldehydu, amoniaku i MDI. Jednokomponentowa Piana Tytan Professional O2 Energy 2020 utwardza się pod wpływem wilgoci. Jest odporna na pleśnie i grzyby oraz na działanie wysokich i niskich temperatur (od -60°C do +100°C). Po utwardzeniu pianę można ciąć, piaskować, gipsować lub malować. Wysokiej jakości piana pistoletowa Tytan Professional O2 jest produkowana zgodnie z normą ISO 9001:2000.

Taśma Okienna Zewnętrzna Tytan Professional jest przeznaczona do izolacji połączeń pomiędzy murem, a ościeżnicami okien i drzwi w celu zabezpieczenia złącza przed wnikaniem deszczu i wiatru do izolacji termicznej. Taśma składa się z wysokiej jakości paroprzepuszczalnej membrany, która zapewnia optymalną wartość współczynnika Sd, pokrytej z obu stron włókniną poliestrową, co pozwala na odparowanie wody ze złącza. Taśma jest kompatybilna z takimi materiałami, jak kleje, tynki itp. Ze względu na swoje właściwości paroprzepuszczalna taśma nadaje się do instalacji w miejscach, w których wymagane jest stosowanie produktów o wysokim współczynniku paroprzepuszczalności. Zastosowanie Taśm Okiennych Tytan Professional pozwala wyeliminować mostki termiczne i wpływa na oszczędność energii cieplnej.

Produktem komplementarnym w systemie ProEnergy jest Klej Enerygy 2020 do EPDM i taśm okiennych - hybrydowy, jednoskładnikowy, utwardzający się pod wpływem wilgoci z powietrza, nie zawiera rozpuszczalników, izocyjanianów ani wody. Przeznaczony jest do prac montażowych i wykończeniowych, ale jego podstawowym zadaniem jest przyklejanie gumy EPDM oraz taśm okiennych do fasad.

Klej Enerygy 2020
Autor: Selena Klej montażowy Enerygy 2020
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej