Tynki silikonowo-akrylowe

2007-05-25 11:52

Służą one do wykonywania dekoracyjnych i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków. Tworzą trwałą, wyprawę o bardzo niskiej nasiąkliwości powierzchniowej, podwyższonej elastyczności oraz paroprzepuszczalności.

Bolix SA 1,5KA, SA 2KA, SA 2R to silikonowo-akrylowe masy tynkarskie. Skrót KA - oznacza fakturę gładką "kasza", natomiast R - kornik.
Służą one do wykonywania dekoracyjnych i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków. Tworzą trwałą, wyprawę o bardzo niskiej nasiąkliwości powierzchniowej, podwyższonej elastyczności oraz paroprzepuszczalności. Tynki są odporne na zabrudzenia oraz czynniki atmosferyczne. Ich użycie umożliwia proste i łatwe wykonanie pokryć w szerokiej palecie barw o fakturze - "kornika" lub "kaszy". Masy stosowane są w systemach dociepleń na styropianie, wykonywanych w technologii bezspoinowego ocieplania ścian zewnętrznych oraz na równych i odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych (jak np: beton, tynki cementowe i cementowo-wapienne).

Dane techniczne

Zużycie

3,0-3,5 kg/m2

Temperatura stosowania

+5 do +25°C

Granulacja grysu

1,5 mm - Bolix SA 1,5KA, 2,0 mm - SA 2KA, 2,5 mm - SA 2R

Optymalna grubość

zgodnie z granulacją grysu

Gęstość obiętościowa

ok. 1,90 kg/dm3

Przechowywanie

Przechowywać w nieuszkodzonych oryginalnie zamkniętych opakowaniach w temp. od +5 do +25°C. Okres przydatności do stosowania wynosi 12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu. Wyrób przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Aprobaty, certyfikaty

Aprobara Techniczna ITB nr AT-15-4193/2006, Certyfikat nr ITB-0046/Z, Deklaracja Zgodności 2/B/2005 z dn. 20.05.2006


Wszystkie dane techniczne podane zostały dla względnej wilgotności powietrza 60% i temperatury +20oC.

 
"kasza" - 1,5 mm

 
"kornik" - 2,5 mm

W okresie letnim dopuszcza się rozcieńczenie tynków niewielką ilością wody, maks. 400 ml/30 kg masy, nie przekraczając jednak konsystencji tynku 12 cm stożka pomiarowego, przy czym do każdego opakowania stosowanego na jednym fragmencie architektonicznym należy dodać taką samą ilość wody co zapewni jednolitość kolorystyczną tynkowanego elementu.
Producentem tynków jest Bolix.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej