Tynki dekoracyjne o wyglądzie naturalnego drewna, kamienia, mozaiki

2017-03-27 12:23
tynk dekoracyjny ATLAS CERMIT WN
Autor: Grupa Atlas ATLAS CERMIT WN - tynk dekoracyjny imitujący na elewacji drewno naturalne

Rozwój technologii chemii budowlanej pozwolił na opracowanie strukturalnych tynków dekoracyjnych, które imitują drewno naturalne, kamień naturalny, a także mozaikę. Tego rodzaju tynki dekoracyjne przeznaczone są do wykończenia elewacji budynków. Systemy tynków dekoracyjnych ma w swojej ofercie Atlas.

Tynk dekoracyjny z efektem drewna

ATLAS CERMIT WN jest systemem elewacyjnym naśladującym strukturę naturalnego drewna. Tynk dekoracyjny jest trwały, nie odkształca się, jest odporny na zabrudzenia (hydrofobowy). Na kompletny system składają się: tynk mineralny ATLAS CERMINT WN oraz ATLAS BEJCA, środek antyadhezyjny do form silikonowych, silikonowa forma imitująca drewno. Tynk elewacyjny dostępny jest w 10 kolorach.

Tynk mozaikowy

ATLAS DEKO M - strukturalny tynk elewacyjny, który może być wykorzystywany również wewnątrz pomieszczeń. Oferowany w trzech wariantach dekoracyjnych i szerokiej palecie kolorów. Tynk mozaikowy tworzy na elewacji hydrofobową powierzchnię, łatwą do utrzymania w czystości. Tynk elewacyjny jest ponadto paroprzepuszczalny, odporny na ścieranie czy działanie warunków atmosferycznych, a także elastyczny, dzięki czemu kompensuje naprężenia wynikające z rozszerzalności termicznej warstw znajdujących się pod tynkiem, powstających np. pod wpływem wysokiego nasłonecznienia.
Dopełnieniem tynku dekoracyjnego ATLAS DEKO M mogą być specjalnie zaprojektowane szablony, za pomoca których można elewacji nadać fakturę kamienia (naturalny lub łupkowy) czy też cegły klinkierowej. Tynk nakłada się w warstwach grubości zawartego w masie kruszywa kwarcowego – zwykle od 1 do 3 mm.
Tynk dekoracyjny ATLAS DEKO M dostępny jest w trzech wariantach:  

  • ATLAS DEKO M 60 - granulacja 1,0-1,6 mm; 1,4-2,0 mm: jako tynki gotowe do użycia w 60 kompozycjach kolorystycznych.
  • ATLAS DEKO M TM1 - granulacja 0,2-0,8 mm: do samodzielnego przygotowania w 84 kompozycjach kolorystycznych,
  • ATLAS DEKO M TM3 - granulacja 1,0-1,6 mm i granulacja 1,4-2,0: do samodzielnego przygotowania w 20 gotowych kompozycjach kolorystycznych.
tynk dekoracyjny ATLAS DEKO M
Autor: Grupa Atlas Tynk mozaikowy ATLAS DEKO M

Tynk elewacyjny o wyglądzie piaskowca

ATLAS CERMIT PS - tynk dekoracyjny o fakturze piaskowca. Odporny na działanie wilgoci, glonów i grzybów, stąd polecany na elewacje budynków usytuowanych w pobliżu skupisk zieleni i zbiorników wodnych. Polecany do renowacji fasad.

Tynk dekoracyjny ATLAS CERMIT PS
Autor: Grupa Atlas Tynk dekoracyjny ATLAS CERMIT PS - imitacja piaskowca
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej