Tynki dekoracyjne o wyglądzie naturalnego drewna, kamienia, mozaiki

2017-03-27 12:23
tynk dekoracyjny ATLAS CERMIT WN
Autor: Grupa Atlas ATLAS CERMIT WN - tynk dekoracyjny imitujący na elewacji drewno naturalne

Rozwój technologii chemii budowlanej pozwolił na opracowanie strukturalnych tynków dekoracyjnych, które imitują drewno naturalne, kamień naturalny, a także mozaikę. Tego rodzaju tynki dekoracyjne przeznaczone są do wykończenia elewacji budynków. Systemy tynków dekoracyjnych ma w swojej ofercie Atlas.

Tynk dekoracyjny z efektem drewna

ATLAS CERMIT WN jest systemem elewacyjnym naśladującym strukturę naturalnego drewna. Tynk dekoracyjny jest trwały, nie odkształca się, jest odporny na zabrudzenia (hydrofobowy). Na kompletny system składają się: tynk mineralny ATLAS CERMINT WN oraz ATLAS BEJCA, środek antyadhezyjny do form silikonowych, silikonowa forma imitująca drewno. Tynk elewacyjny dostępny jest w 10 kolorach.

Tynk mozaikowy

ATLAS DEKO M - strukturalny tynk elewacyjny, który może być wykorzystywany również wewnątrz pomieszczeń. Oferowany w trzech wariantach dekoracyjnych i szerokiej palecie kolorów. Tynk mozaikowy tworzy na elewacji hydrofobową powierzchnię, łatwą do utrzymania w czystości. Tynk elewacyjny jest ponadto paroprzepuszczalny, odporny na ścieranie czy działanie warunków atmosferycznych, a także elastyczny, dzięki czemu kompensuje naprężenia wynikające z rozszerzalności termicznej warstw znajdujących się pod tynkiem, powstających np. pod wpływem wysokiego nasłonecznienia.
Dopełnieniem tynku dekoracyjnego ATLAS DEKO M mogą być specjalnie zaprojektowane szablony, za pomoca których można elewacji nadać fakturę kamienia (naturalny lub łupkowy) czy też cegły klinkierowej. Tynk nakłada się w warstwach grubości zawartego w masie kruszywa kwarcowego – zwykle od 1 do 3 mm.
Tynk dekoracyjny ATLAS DEKO M dostępny jest w trzech wariantach:  

  • ATLAS DEKO M 60 - granulacja 1,0-1,6 mm; 1,4-2,0 mm: jako tynki gotowe do użycia w 60 kompozycjach kolorystycznych.
  • ATLAS DEKO M TM1 - granulacja 0,2-0,8 mm: do samodzielnego przygotowania w 84 kompozycjach kolorystycznych,
  • ATLAS DEKO M TM3 - granulacja 1,0-1,6 mm i granulacja 1,4-2,0: do samodzielnego przygotowania w 20 gotowych kompozycjach kolorystycznych.
tynk dekoracyjny ATLAS DEKO M
Autor: Grupa Atlas Tynk mozaikowy ATLAS DEKO M

Tynk elewacyjny o wyglądzie piaskowca

ATLAS CERMIT PS - tynk dekoracyjny o fakturze piaskowca. Odporny na działanie wilgoci, glonów i grzybów, stąd polecany na elewacje budynków usytuowanych w pobliżu skupisk zieleni i zbiorników wodnych. Polecany do renowacji fasad.

Tynk dekoracyjny ATLAS CERMIT PS
Autor: Grupa Atlas Tynk dekoracyjny ATLAS CERMIT PS - imitacja piaskowca
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej