Tynk weber.pas topdry z technologią AquaBalance - pierwszy na rynku tynk hydrofilowy

2016-03-16 13:51
tynk elewacyjny weber
Autor: Weber Tynk hydrofilowy weber.pas topdry z technologią AquaBalance

Weber wprowadza nowy rodzaj tynku elewacyjnego. Jest to tynk hydrofilowy weber.pas topdry z technologią AquaBalance. Tynk, wykorzystując naturalne zjawiska fizyczne, skutecznie chroni elewację przed rozwojem grzybów, alg i pleśni oraz zabrudzeniem. Jaka jest zasada jego działania?

Tynk hydrofilowy z technologią AquaBalanc

Receptura tynku hydrofilowego weber.pas topdry z technologią AquaBalance bazuje na żywicach organicznych. Powłoka tynku sama reguluje stopień zawilgocenia powierzchni, wykorzystując naturalne zjawiska fizyczne. Dzięki systemowi specjalnych kanalików w warstwie tynku krople wody na powierzchni elewacji niejako się rozciągają (w przeciwieństwie do powierzchni hydrofobowej, na której przez dłuższy czas utrzymują się w niezmienionym, okrągłym kształcie). Tym samym zwiększa się powierzchnia parowania kropel wody, a sam proces wysychania elewacji jest znacznie szybszy.
Tachnologia AquaBalance chroni więc przed pozostawaniem wody na elewacji. Mikrokanalikowa struktura tynku tworzy hydrofilową powierzchnię, zabezpieczającą przed tworzeniem się filmu wodnego, który z kolei jest pożywką dla rozwoju alg, glonów i pleśni.

Inne właściwości tynku

Tynk hydrofilowy weber.pas topdry wyróżnia odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV. Tynk ma plastyczną konsystecję, dzięki czemu łatwo się go nakłada, wykazuje dobrą przyczepność do podłoża, a jego zużycie jest o 20% mniejsze niż w przypadku innych tynków powszechnie stosowanych.
Tynk dostępny jest w ponad 300 kolorach, w fakturze baranka o granulacji 1,5 i 2 mm.
Zużycie tynku: baranek 1,5 mm: 2,2-2,6 kg/m²; baranek 2 mm: 3,1-3,5 kg/m²

Zastosowanie tynku

Tynk hydrofilowy polecany jest na elewacje zarówno obiektów komercyjnych czy użyteczności publicznej, jak i budynków wielo- i jednorodzinnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej