Tynk mozaikowy THERMATynk-M

2015-01-08 14:15
tynk mozaikowy
Autor: Arsanit Tynk mozaikowy THERMATynk-M

Dekoracyjny tynk mozaikowy THERMATynk-M marki Arsanit przeznaczony jest do wykańczania ścian zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. To gotowy do użycia tynk akrylowy, który dzięki dużej zawartości żywicy akrylowej jest wyjątkowo odporny na zmywanie i szorowanie. Dekoracyjny tynk mozaikowy oferowany jest w palecie ponad 100 wzorów, w tym wzorów z dodatkiem brokatu.

Dekoracyjny tynk mozaikowy THERMATynk-M - właściwości

Tynk mozaikowy produkowany jest na bazie żywicy akrylowej i barwionego kruszywa mineralnego. Ten rodzaj tynku dekoracyjnego jest łatwy i wygodny w użycia, a także wydajny. Daje powłokę przepuszczalną dla pary wodnej, hydrofobową, z niską koncentracją naprężeń termicznych, dzięki czemu nie pęka i nie kruszy się. Tynk mozaikowy odporny jest na uszkodzenia mechaniczne, przede wszystkim na mycie oraz szorowanie, a także czynniki atmosferyczne.

Możliwości stosowania

Dekoracyjny tynk mozaikowy polecany jest zarówno na zewnątrz budynku, np. na cokoły czy ściany balkonowe, jak i wewnątrz - sale sportowe, szkolne, korytarze w budynkach użyteczności publicznej. Tynk mozaikowy można stosować na wszystkie równe podłoża mineralne, jak beton, powierzchnie cementowo-wapienne czy płyty gipsowo-kartonowe.

Dane techniczne tynku mozaikowego:
Skład: żywica, środki pomocnicze, wypełniacz kwarcowy
Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C
Gęstość: ok. 1,8 g/cm³
Wstępne twardnienie: 24h
Specyfikacja techniczna: PN-EN 15824:2010
Współczynnik przewodzenia ciepła: ≤ 0,67 W/mK (λ10,dry)
Reakcja na ogień: klasa F
Przyczepność do podloża betonowego: ≥ 0,5 MPa
Przepuszczalność pary wodnej: kategoria V2
Średnie zużycie: 3, 4 kg/m² ( w zależności od grubości warstwy i rodzaju podłoża)
Opakowanie: 15 i 25 kg

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej