Tynk dekoracyjny z efektem luminescencji

2014-01-15 14:14
Tynk dekoracyjny ceresit
Autor: Ceresit Tynk dekoracyjny świecący w ciemności

Ceresit wprowadza tynk dekoracyjny luminescencyjny, który daje po zmroku efekt świecenia. Zaletą nowego tynku dekoracyjnego jest możliwość jego stosowania nie tylko jako tynku elewacyjnego, ale także wewnątrz pomieszczeń. Tynk ozdobny dostępny jest pod symbolem CT 730 VISAGE.

Tynk dekoracyjny Ceresit CT 730 VISAGE przeznaczony jest do wykonywania cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na podłożach betonowych, tradycyjnych tynkach, podłożach gipsowych, na płytach wiórowych czy gipsowo-kartonowych. Tynk ozdobny jest odporny na warunki atmosferyczne i uszkodzenia eksploatacyjne, mało nasiąkliwy, a ponadto elastyczny. Ten rodzaj tynku elewacyjnego inspirowany jest materiałami naturalnymi – ma jednorodną fakturę kruszywa.
Tynk dekoracyjny Ceresit 730 VISAGE może być wykorzystywany zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, jak i użyteczności publicznej. Dzięki temu, że tynk dekoracyjny świeci, budynek jest dobrze widoczny po zmroku. Tę właściwość tynku elewacyjnego można wykorzystać także bardziej praktycznie. Producent poleca go do stosowania na ciągach komunikacyjnych i ewakuacyjnych, w garażach podziemnych. Świecący tynk elewacyjny może również posłużyć do wykonywania na ścianach budynków znaków informacyjnych czy reklamowych. Efekt luminescencji tynku ozdobnego zależy jednak od obecności w jego sąsiedztwie źródeł energii oraz ich natężenia.

Dane techniczne tynku dekoracyjnego Ceresit:

Baza tynku elewacyjnego: wodna dyspersja żywic syntetycznych z wypełniaczami mineralnymi i pigmentem luminoforowym
Gęstość: ok. 1,7 kg/dm³
Temperatura stosowania: od 10º do 25ºC
Czas schnięcia: ok. 15 min.
Całkowita odporność na deszcz: po ok. 24 godz.
Maks. grubość ziarna: 1 mm
Orientacyjne zużycie: ok. 2-2,5 kg/m²
Składowanie: do 12 miesięcy od daty produkcji
Opakowanie: pojemnik 25 kg

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej