Tynk akrylowy do dekoracji ścian

2009-06-25 9:21
Sztuka dekoracji ścian
Autor: B.M. Polska| Rival

Wykończenie ścian nie musi być tradycyjne, tym bardziej, że na rynku jest duża oferta materiałów do dekoracji wnętrz. Wśród nich jest tynk akrylowy.  

Dekoracyjny tynk akrylowy "Mont Blanc" firmy Rival jest przeznaczony do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Może być nakładany grubą warstwą, co pozwala na uzyskanie na ścianie różnorodnych struktur i wzorów. Przed nałożeniem istnieje mozliwość podbarwienia masy na pastelowe kolory. Akrylowy tynk dekoracyjny charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wykończenie ścian takim tynkiem gwarantuje, że ewentualne zabrudzenia usuwa się bez obawy o naruszenie struktury dekoracji.

Gotowy tynk akrylowy można pomalować farbą lub wykończyć przy użyciu innych materiałów dekoracyjnych. Jest bezpieczny w użytkowaniu i spełnia wymogi w zakresie zawartości LZO (Lotnych Związków Organicznych) na rok 2010.

Dane techniczne
rodzaj akrylowy, dekoracyjny tynk strukturalny
wydajność [m2/(opakowanie 5 kg)] 4–8 (w zależności od grubości warstwy)
czas schnięcia pełne związanie po min. 21 dniach
kolorystyka możliwość barwienia na pastelowe kolory
masa opakowania [kg] 5 i 20 
czyszczenie narzędzi należy myć w ciepłej wodzie bezpośrednio po uzyciu
termin przydatności 3 lata od daty umieszczonej na opakowaniu
dopuszczalna zawartość LZO [g/l] poniżej 40 *

* Dopuszczalna zawartość LZO od 2010 r. - 40 g/l

Tynk dekoracyjny: wykonanie

Do wykończenia ścian tą metodą trzeba odpowiednio przygotować podłoże - powinno być suche, czyste i odpylone, wolne od tłuszczu i substancji wodorozpuszczalnych. Powierzchnię przeznaczoną do dekoracji należy zagruntować podkładem kwarcowym Isolmur Quartz. Następnie po min. 8 godzinach, za pomocą metalowej pacy należy nałożyć cienką warstwę tynku dekoracyjnego i rozprowadzić równomiernie na ścianie. Po upływie ok. 12 godz. można nanieść następną warstwę masy formując ją w rozmaite faktury i wzory. W narożnikach zaleca się używanie narzędzi o zaokrąglonych krawędziach. Do uzyskania ostatecznego efektu kolorystycznego na tynk akrylowy można nałożyć farby oraz inne materiały dekoracyjne.

Dystrybutorem produktu jest firma B.M. Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej