Szybkowiążący klej do płytek

2009-05-27 11:02

Klej wyprodukowany na bazie cementu jest gotowy do użycia po wymieszaniu z wodą. Stosuje się go w cienkowarstwowej metodzie przyklejania płytek.

Szybkowiążący klej GE 436 przeznaczony jest na podłoża takie jak: beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, wapienne, jastrychy cementowe i anhydrytowe. Sprawdza się także w przypadku surowej powierzchni wykonanej z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych i wapienno-piaskowych. Klej stosuje się w cienkowarstwowej metodzie przyklejania płytek. Można nim przyklejać glazurę, terakotę, klinkier, gres, płytki z kamienia naturalnego, jak również aglomeraty kamienne.

Klej może być stosowany wszędzie tam, gdzie liczy się czas wykonania okładziny, czyli na podłogi w ciągach komunikacyjnych czy łazienkach. Umożliwia on spoinowanie już po 4 godzinach, a w przypadku ścian już po upływie 2 godzin. W ciągu doby od przyklejenia okładziny możliwy jest ruch pieszy. Dodatkowym atutem kleju jest jego zmniejszony spływ, który uniemożliwia przemieszczanie się płytek. Czas korekty położenia płytki wynosi ok. 5 min od momentu dociśnięcia. Po tym czasie klej ściśle zespala się z podłożem.

Dzięki swojej elastyczności (klasa S1 - odkształcenie 2,5–5 mm) sprawdza się w pomieszczeniach, w których powierzchnie podłogowe podlegają ciągłej pracy. Może to być wnętrze magazynu, zatłoczone hole gmachów publicznych, a także elementy zewnętrznej architektury budynków, np. tarasy, balkony czy chodniki ogrodowe. W miejscach tych materiały podlegają ciągłemu kurczeniu i rozszerzaniu termicznemu, co bez użycia odpowiednio elastycznych klejów może doprowadzić do odspajania płytek lub ich pękania.
Produkt jest wodo- i mrozoodporny. Nadaje się do stosowania na zewnątrz pomieszczeń. Spoina pozostaje trwała, bez względu na wpływ zmiennych warunków pogodowych na powierzchnię okładziny.

Szybkowiążący klej do płytek
Autor: Selena SA

Dane techniczne
proporcje mieszania (woda/sucha zaprawa)  [l/kg] (6,5–7/25); (0,26–0,28/1)
gotowość zaprawy do użycia po wymieszaniu z wodą [h] do 0,5
temperatura stosowania [°C] od +5 do +25
czas otwarty (naskórkowanie) [min] 10
czas korekty [min] 5
fugowanie podłóg po [h] 4
fugowanie ścian po [h] 2
użytkowanie po [h] 24
spływ [mm] ≤0,5
orientacyjne zużycie [kg/m] ok. 1,9–5,5
 zalecana warstwa zaprawy (min./maks.) [mm] 2/5
 zgodność z normą PN-EN 12004:2007


Zaprawa klejąca firmy Selena, wchodzi w skład systemów do płytek GEA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej