Szklenie strukturalne

2007-05-29 14:39

Szczeliwo do szklenia strukturalnego ma bardzo dobrą przyczepność do różnych materiałów budowlanych, w tym szkła emaliowanego i refleksyjnego, anodowanego i powlekanego aluminium oraz profili ze stali nierdzewnej.

Firma Dow Corning Polska wprowadziła do sprzedaży nową odmianę silikonu - Dow Corning 995. Jest to produkt jednoskładnikowy przeznaczony do szklenia strukturalnego.
Utwardzanie silikonu następuje przy zastosowaniu opatentowanej technologii ALKOXY (która polega na użyciu tytanowego katalizatora). Zwiększa to wytrzymałość szczeliwa i poprawia przyczepność do wielu podłoży. Silikony produkowane w tym systemie mają zwiększoną elastyczność i są wytrzymałe na działanie wysokiej temperatury oraz wilgotności.
Szczeliwo do szklenia strukturalnego ma bardzo dobrą przyczepność do różnych materiałów budowlanych, w tym szkła emaliowanego i refleksyjnego, anodowanego i powlekanego aluminium oraz profili ze stali nierdzewnej. Jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, promieniowanie UV, ciepło i wilgoć. Silikon poprawia szczelność konstrukcji, chroniąc ją przed wpływami atmosferycznymi, a także zwiększa sztywność elewacji.
Produkt przeznaczony jest do szklenia bezpiecznego oraz fasad strukturalnych.

Dane techniczne
Nazwa handlowa wyrobu  Dow Corning 995 Silikon jednoskładnikowy
Temperatura nakładania [oC]  od +5 do +40
Temperatura użytkowa[oC]  od -50 do +150
Szybkość utwardzania w
temp. +25oC przy wilg. 60-70%
 2,2
Obciążenie projektowe [kPa]  140
Obciążenie statyczne [kPa]  7
Wytrzymałość na zrywanie wg ISO [MPa]  1,06
Moduł E wg DIN [MPa]  0,9
Zdolność przenoszenia przemieszczeń [%]  35
Czas pracy otwartej [min]  10-20
Wytrzymałość na rozciąganie [psi]  150

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej