Szklenie strukturalne

2007-05-29 14:39

Szczeliwo do szklenia strukturalnego ma bardzo dobrą przyczepność do różnych materiałów budowlanych, w tym szkła emaliowanego i refleksyjnego, anodowanego i powlekanego aluminium oraz profili ze stali nierdzewnej.

Firma Dow Corning Polska wprowadziła do sprzedaży nową odmianę silikonu - Dow Corning 995. Jest to produkt jednoskładnikowy przeznaczony do szklenia strukturalnego.
Utwardzanie silikonu następuje przy zastosowaniu opatentowanej technologii ALKOXY (która polega na użyciu tytanowego katalizatora). Zwiększa to wytrzymałość szczeliwa i poprawia przyczepność do wielu podłoży. Silikony produkowane w tym systemie mają zwiększoną elastyczność i są wytrzymałe na działanie wysokiej temperatury oraz wilgotności.
Szczeliwo do szklenia strukturalnego ma bardzo dobrą przyczepność do różnych materiałów budowlanych, w tym szkła emaliowanego i refleksyjnego, anodowanego i powlekanego aluminium oraz profili ze stali nierdzewnej. Jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, promieniowanie UV, ciepło i wilgoć. Silikon poprawia szczelność konstrukcji, chroniąc ją przed wpływami atmosferycznymi, a także zwiększa sztywność elewacji.
Produkt przeznaczony jest do szklenia bezpiecznego oraz fasad strukturalnych.

Dane techniczne
Nazwa handlowa wyrobu  Dow Corning 995 Silikon jednoskładnikowy
Temperatura nakładania [oC]  od +5 do +40
Temperatura użytkowa[oC]  od -50 do +150
Szybkość utwardzania w
temp. +25oC przy wilg. 60-70%
 2,2
Obciążenie projektowe [kPa]  140
Obciążenie statyczne [kPa]  7
Wytrzymałość na zrywanie wg ISO [MPa]  1,06
Moduł E wg DIN [MPa]  0,9
Zdolność przenoszenia przemieszczeń [%]  35
Czas pracy otwartej [min]  10-20
Wytrzymałość na rozciąganie [psi]  150

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej