System Optiroc Total

2007-11-08 16:52

Dwanaście produktów uzupełniło system Optiroc Blok. Nowy system - Optiroc Total jest wzbogacony o materiały do wykończenia wnętrz i elewacji.

Firma Optiroc wprowadziła 12 nowych produktów uzupełniających znany już na rynku system Optiroc Blok. Nowy system nosi nazwę Optiroc Total i jest wzbogacony o produkty umożliwiające wykończenie wnętrz i elewacji.


Optiroc Serpo 285 - paroprzepuszczalne farby silikonowe do malowania zarówno elewacji, jak i powierzchni wewnątrz budynków. Przeznaczone są do stosowania na wszystkich podłożach mineralnych, takich jak: beton, bloczki betonowe, bloczki z betonu komórkowego, cegły ceramiczne, eternit, stare i nowe tynki oraz farby mineralne.

Optiroc Serpo 283 - gotowy podkład gruntujący do farb silikonowych, przygotowany na bazie silanu i silioxanu. Zawiera pigmenty nieorganiczne, specjalne domieszki poprawiające przyczepność, parametry robocze oraz hydrofobowość. Nie zawiera rozpuszczalnika.

Optiroc ABS 500 ResinBase - sucha mieszanka na bazie cementu, przeznaczona (po wymieszaniu z wodą) do wykonywania samopoziomujących podkładów pod posadzki żywiczne w obiektach przemysłowych, budynkach użyteczności publicznej, sklepach, magazynach itp. Przy użyciu agregatu mieszająco - pompującego można w ciągu godziny wykonać 300 m2 podkładu. Po wylaniu posadzka nie wymaga zacierania ani stosowania membran pielęgnacyjnych, bardzo szybko twardnieje i wysycha, wiążąc wodę chemicznie. Pozwala to na układanie posadzek żywicznych po około 24 godzinach od wylania podkładu.

Optiroc Membrana Wodoszczelna - preparat do wykonywania izolacji wodoszczelnych w pomieszczeniach mokrych (kuchnie, łazienki, pralnie, natryski itp). Środek ma półpłynną konsystencję, może być stosowany na powierzchnie poziome i pionowe. Podłoga lub ściana są suche po upływie 10 - 15 godzin od nałożenia membrany, a po 2 dniach można bez obaw układać płytki.

Optiroc M-Fix - cementowa, cienkowarstwowa zaprawa do murowania bloczków silikatowych oraz z betonu komórkowego. Jest mrozo- i wodoodporna, pozwala na wykonywanie spoin o grubości od 2 do 3 mm. Przeznaczona jest do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków, do murowania ścian konstrukcyjnych, osłonowych i działowych.

Optiroc ABS MD 20 i Optiroc RW - preparaty polimerowe regulujące wysychanie podkładów podłogowych. ABS MD 20 przeznaczony jest do nanoszenia na nowe podkłady podłogowe, wykonane na izolacjach akustycznych (jastrychy pływające). Natomiast RW stosować należy na podłoża betonowe oraz jastrychy cementowe. Dzięki ich zastosowaniu następuje redukcja naprężeń powstających podczas wiązania i wysychania, powodujących powstawanie pęknięć (rys skurczowych) i odkształceń podłoży. Preparaty mają postać koncentratu do rozcieńczania wodą. Można je stosować w czasie od 24 do 48 godzin od wykonania podkładu podłogowego. Wysychają po upływie około 30 minut od ułożenia.

Optiroc Serpo 222 - uniwersalna mieszanka przeznaczona jednocześnie do tynkowania i murowania ścian zewnętrznych, wewnętrznych oraz innych elementów wykonanych z cegieł i pustaków ceramicznych, bloczków betonowych, z betonu komórkowego, jak i wykonywanych tradycyjnie zapraw tynkarskich na tych podłożach. Wyrób nadaje się do użycia po wymieszaniu z wodą. Mieszankę można nakładać do grubości 20 mm.

Optiroc Serpo 103, 134 i 136 - cementowo - wapienne zaprawy budowlane: 103- podkład, 134 - tynk, 136 - gładź tynkarska. Zaprawy nadają się do nakładania zarówno ręcznego jak i mechanicznego; agregatami tynkarskimi,(tynk 134 przeznaczony jest tylko do aplikacji mechanicznej). Zaprawy przeznaczone są do stosowania na bloczki keramzytobetonowe, z betonu komórkowego, pustaki ceramiczne, cegły, beton oraz prefabrykaty żelbetowe.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej