System ochrony mikrobiologicznej

2008-11-12 14:16

Preparat przeznaczony jest do usuwania skażenia mikrobiologicznego na zewnętrznych ścianach budynku. Usuwa on wszelkie glony, grzyby, mchy i porosty z powierzchni takich jak: beton, kamień, drewno, tynk mineralny i polimerowy.

Firma BOLIX wprowadziła na rynek system środków służących ochronie mikrobiologicznej budynków - SYSTEM BOLIX complex. Skutecznie usuwają one szkodliwe skażenia na ścianie budynku oraz zabezpieczają nieskażoną powierzchnię przed pojawieniem się wykwitów pochodzenia organicznego, których źródłem są glony, grzyby i porosty.

System składa się z 3 produktów:

Preparatu glono i grzybobójczego BOLIX GLO complex; przeznaczonego do usuwania skażenia mikrobiologicznego na zewnętrznych ścianach budynku. Usuwa on wszelkie glony, grzyby, mchy i porosty z powierzchni takich jak: beton, kamień, drewno, tynk mineralny i polimerowy. Przed zastosowaniem preparat należy rozcieńczyć z wodą (ilość wody zależy od stopnia skażenia powierzchni) i za pomocą szczotki malarskiej, wałka lub przez natrysk pokryć nim wszelkie wykwity na ścianie. Następnie trzeba odczekać 12 godzin i usunąć metodami mechanicznymi (np. szczotką z twardym włosem) resztki wykwitów organicznych ze ściany. Jeśli skażenie było bardzo intensywne, czynność należy powtórzyć.
Aby uniknąć ponownego skażenia mikrobiologicznego ściany, oczyszczoną powierzchnię powinno się zabezpieczyć przed ponownym rozwojem glonów i grzybów.
Firma proponuje dwie możliwości: ścianę można pomalować akrylową farbą lub pokryć tynkiem akrylowym.

Farby akrylowej zewnętrznej z zabezpieczeniem powłokowym BOLIX AZ complex; farba ta przeznaczona jest do malowania zewnętrznych ścian budynku wykonanych z betonu, drewna, tynków akrylowych, mineralno-polimerowych, cementowych i cementowo-wapiennych. Oferowana jest w pełnej Palecie Barw BOLIX i w kolorach z Systemu NCS.

Tynków akrylowych z zabezpieczeniem powłokowym BOLIX complex, które mogą być stosowane na równych podłożach mineralnych oraz w bezspoinowych systemach ociepleń. Prawidłowe nałożenie tynku pozwala na uzyskanie trwałej powłoki w różnych fakturach i kolorach Palety Barw BOLIX, które zabezpieczają ścianę przed pojawieniem się wykwitów.

Skład chemiczny produktów pozwala uzyskać nie tylko ładną i dekoracyjną elewację, lecz również zapewnia skuteczną ochronę przed mikrobiologicznym skażeniem ścian zewnętrznych budynku. Farbę oraz tynk akrylowy specjaliści polecają stosować się nie tylko na ściany, z których usunięto skażenie, lecz również profilaktycznie, a więc tam, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia takiego skażenia. Prawidłowo zastosowany system pozwala uzyskać dziesięcioletnią gwarancję producenta na ochronę mikrobiologiczną elewacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej