Stalowa plastelina: naprawa pękniętych elementów metalowych

2011-03-18 10:07

W przypadku nawet najlepiej wykonanych części, z czasem istnieje ryzyko wystąpienia ubytków, pęknięć czy wycieków. Celem każdej naprawy tego typu uszkodzeń jest zapobieganie w przyszłości ich ponownym odkształceniom. Aby uniknąć komplikacji przy zabezpieczaniu np. pękniętych elementów metalowych, można użyć "stalowej" plasteliny, służącej do odbudowywania nawet bardzo obciążonych części.

Stalowa plastelina Mega Bond marki K2 może być przeznaczona zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Może być użyta, do załatania dziur i wycieków. Produkt po nałożeniu twardnieje do stałej postaci w 24 godziny. Może być wykorzystany do miejsc zawilgoconych i tych przeznaczonych do kontaktu z wodą. Plastelina nadaje się do załatania ubytków np. w rurach, brodzikach, metalowych drzwiach, furtkach, zamkach i wszelkich częściach metalowych. Po utwardzeniu może być malowana, gwintowana, wiercona. Przed przestąpieniem do napraw metalowych elementów, należy zapoznać się z wytycznymi producenta umieszczonymi na etykiecie.

Przed użyciem plasteliny, dla uzyskania lepszego efektu, należy dokładnie umyć i odtłuścić uszkodzoną powierzchnię za pomocą acetonu. Następnie naprawiany element trzeba zmatowić papierem ściernym. Po przeprowadzeniu tych czynności można dopiero odkroić potrzebną ilość plasteliny i ugniatać ją przez ok. 1 do 2 minut do uzyskania jednolitego koloru. Warto przed użyciem preparatu pamiętać o jego dostosowaniu do temperatury utwardzania, która wynosi ok. 21oC. Mniejsza temperatura może spowolnić, a wyższa przyspieszyć ten proces. Środek uzyskuje pełną wytrzymałość po 24 godzinach. Po nałożeniu produktu do około 5 minut, czyli do momentu rozpoczęcia procesu utwardzania, należy usunąć jego nadmiar. Po godzinie można przystąpić do obróbki naprawianej części.

Cena: ok 16-17 zł/opakowanie

Stalowa plastelina: naprawa pękniętych elementów metalowych
Autor: marka K2
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej