Środki gruntujące

2006-07-05 17:27

Firma Kreisel wprowadziła na rynek dwa nowe środki do gruntowania ścian zewnętrznych i wewnętrznych: Tynkolit-SA i Tynkolit-SO.

Są to środki, rozcieńczalne w wodzie. Preparat Tynkolit-SA został wyprodukowany w oparciu o żywice akrylowe oraz szkło wodne i jest przeznaczony do gruntowania ścian pod tynki lub farby silikatowe. Tynkolit-SO przeznaczony jest do gruntowania ścian pod tynki i farby silikonowe. Preparaty wiążą powierzchnie pylące, zmniejszają chłonność podłoża, ułatwiając tym sposobem nakładanie ostatecznej warstwy wykończeniowej i zmniejszając jej zużycie. Po wyschnięciu tworzą transparentną powłokę. Redukują niebezpieczeństwo powstawania wykwitów z podłoża cementowego i cementowo-wapiennego. Gruntowane podłoże musi być przygotowane pod naniesienie warstwy preparatu (naprawione i gładko wyrównane). Ściana przygotowana pod zagruntowanie musi być czysta, sucha i wolna od środków antyadhezyjnych i agresji biologicznej. Preparaty nanosi się metodami malarskimi. Jeżeli podłoże jest bardzo chłonne można je pokryć dwiema warstwami środka w odstępie 2-3 godzin.
Warstwę wykończenia ostatecznego (farbę lub tynk) można nanosić po całkowitym wyschnięciu gruntowanej powierzchni. Środki można stosować i przechowywać w temperaturze od 5 do 25 oC. Preparaty mają 12-sto miesięczną gwarancje pod warunkiem przechowywania ich w szczelnym, zamkniętym, fabrycznym opakowaniu. Tynkolit-SA zabarwiony pod kolor wypraw zewnętrznych, można nabyć pod nazwą Gruntolit-SA. Pod nazwą Gruntolit-SO występuje zabarwiony pod kolor wyprawy zewnętrznej Tynkolit-SO.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej