Środek do usuwania silikonu i pleśni. Jak szybko usunąć stary silikon?

2008-10-14 16:55

Preparat przeznaczony do rozpuszczania i usuwania świeżego i stwardniałego starego silikonu, a także pleśni i drobnoustrojów z fug cementowych. Usuwa wszystkie rodzaje silikonów, nie niszczy powierzchni emaliowanych, glazurowanych i szkliwionych.

Jak usunąć silikon?

Stary silikon należy najpierw wyciąć przy pomocy ostrego noża, zostawiając jak najcieńszą warstwę silikonu. Środek nałożyć obficie na resztkę fugi i pozostawić na 20-30 minut. Rozpuszczone resztki silikonu usunąć suchą ścierką. W razie konieczności zabieg należy powtórzyć. Oczyszczoną powierzchnię umyć wodą z detergentem i osuszyć.  Na tak przygotowaną powierzchnię można układać nową fugę silikonową.

W wypadku oznak pleśni preparat należy nanieść miejscowo na zainfekowane punkty.

Dane techniczne preparatu SILI-KILL

SILI-KILL firmy Den Braven jest gotowym do uż ycia preparatem o konsystencji pasty. Skład chemiczny to mieszanina rozpuszczalników alifatycznych do usuwania pozostałości starego silikonu i pleśni. Nie zawiera palnych i aromatycznych rozpuszczalników. Stosując Sili-kill, można usunąć przebarwienia będące wynikiem oddziaływania silikonu sanitarnego na kamień naturalny. Czas działania preparatu zależy od grubości nałożonej warstwy (minimum 5 mm), od rodzaju usuwanej masy i grubości jej warstwy oraz od wilgotności powietrza. Produkt jest dostępny w pojemnikach 100 ml w zestawach z pędzelkiem. Można go stosować w temperaturze od +5 do +25oC. Okres trwałości 24 miesiące. Nie wolno go nakładać na podłoża poliamidowe (nylonowe) i aluminiowe.

Rodzaje powierzchni na których można stosować środek do usuwania silikonu: beton, ceramika budowlana, tynk, gips i inne podłoża mineralne, ceramika sanitarna, porcelana, stal nierdzewna, szkło i inne podłoża szkliwione, emaliowane, glazurowane, powłoki lakiernicze i malarskie. Producentem preparatu jest Den Braven East.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej