Środek do usuwania silikonu i pleśni. Jak szybko usunąć stary silikon?

2008-10-14 16:55

Preparat przeznaczony do rozpuszczania i usuwania świeżego i stwardniałego starego silikonu, a także pleśni i drobnoustrojów z fug cementowych. Usuwa wszystkie rodzaje silikonów, nie niszczy powierzchni emaliowanych, glazurowanych i szkliwionych.

Jak usunąć silikon?

Stary silikon należy najpierw wyciąć przy pomocy ostrego noża, zostawiając jak najcieńszą warstwę silikonu. Środek nałożyć obficie na resztkę fugi i pozostawić na 20-30 minut. Rozpuszczone resztki silikonu usunąć suchą ścierką. W razie konieczności zabieg należy powtórzyć. Oczyszczoną powierzchnię umyć wodą z detergentem i osuszyć.  Na tak przygotowaną powierzchnię można układać nową fugę silikonową.

W wypadku oznak pleśni preparat należy nanieść miejscowo na zainfekowane punkty.

Dane techniczne preparatu SILI-KILL

SILI-KILL firmy Den Braven jest gotowym do uż ycia preparatem o konsystencji pasty. Skład chemiczny to mieszanina rozpuszczalników alifatycznych do usuwania pozostałości starego silikonu i pleśni. Nie zawiera palnych i aromatycznych rozpuszczalników. Stosując Sili-kill, można usunąć przebarwienia będące wynikiem oddziaływania silikonu sanitarnego na kamień naturalny. Czas działania preparatu zależy od grubości nałożonej warstwy (minimum 5 mm), od rodzaju usuwanej masy i grubości jej warstwy oraz od wilgotności powietrza. Produkt jest dostępny w pojemnikach 100 ml w zestawach z pędzelkiem. Można go stosować w temperaturze od +5 do +25oC. Okres trwałości 24 miesiące. Nie wolno go nakładać na podłoża poliamidowe (nylonowe) i aluminiowe.

Rodzaje powierzchni na których można stosować środek do usuwania silikonu: beton, ceramika budowlana, tynk, gips i inne podłoża mineralne, ceramika sanitarna, porcelana, stal nierdzewna, szkło i inne podłoża szkliwione, emaliowane, glazurowane, powłoki lakiernicze i malarskie. Producentem preparatu jest Den Braven East.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej