Soudal Extra 66%

2006-07-04 14:23

Piana jest bardzo łatwa w stosowaniu - może być aplikowana pod dowolnym kątem. Dzięki nowej formule chemicznej i specjalnej budowie aplikatora wężykowego piankę dozuje się w sposób kontrolowany. Osiągnięty efekt można porównać z rezultatem pracy przy użyciu pistoletu.

Firma Soudal wprowadza na rynek wężykową piankę montażową Extra 66%. Nowa formuła i ulepszony aplikator sprawiają, że jej wydajność jest większa o około 66% w stosunku do standardowych produktów obecnych na polskim rynku. Piana jest bardzo łatwa w stosowaniu - może być aplikowana pod dowolnym kątem. Dzięki nowej formule chemicznej i specjalnej budowie aplikatora wężykowego piankę dozuje się w sposób kontrolowany. Osiągnięty efekt można porównać z rezultatem pracy przy użyciu pistoletu. Pianka wypływa powoli, rozpręża się zaraz po wypuszczeniu z puszki i bardzo szybko osiąga objętość bliską objętości docelowej. Cecha ta powoduje, że straty przy użyciu produktu są małe. Unika się obcinania zbędnych naddatków, które często powstają po rozprężeniu standardowej piany. Kontrolowane zwiększanie objętości piany eliminuje możliwość wystąpienia deformacji delikatnych profili okiennych czy drzwiowych, a tym samym pozwala uniknąć kłopotów wielu niedoświadczonym montażystom.
Standardowe puszki w czasie aplikacji muszą być skierowane zaworem do dołu. Tylko takie ustawienie gwarantuje, że gaz spieniający nie wydostaje się z pojemnika przedwcześnie. Przy uszczelnianiu miejsc trudno dostępnych zdarza się, że w puszce pozostaje pozbawiona gazu piana, która już nie nadaje się do wykorzystania.

W przeciwieństwie do zwykłych pian nowy produkt działa wydajnie przy każdym ustawieniu puszki. Ułatwia to pracę w miejscach trudno dostępnych, np.: przy uszczelnianiu podbitek dachowych, nadproży, w miejscu złączenia ścian i sufitów. Ponieważ puszkę można ustawić pod dowolnym kątem, można łatwo manewrować wężykiem, obserwować miejsca aplikacji i precyzyjne nakładać produkt. Aby pianka spełniła swoje zadanie, musi nie tylko zwiększyć swoją objętość, ale także osiągnąć odpowiedni stopień utwardzenia. Dopiero wtedy można przystąpić do ostatecznej obróbki. Czas utwardzania produktu został skrócony do około 25 minut w warunkach pokojowych. Po upływie tego czasu można rozpocząć obcinanie ewentualnych naddatków lub nakładanie kolejnej warstwy pianki. Ma to duży wpływ na szybkość prac montażowych.

Dane techniczne Soudal Extra 66%  
 Tworzenie naskórka  8 min. przy 20oC/60% wilgotności względnej
 Czas obróbki wstępnej  ok. 20-25 min
 Szybkość twardnienia  1 godz. dla 3 cm warstwy (przy 20oC)
 Odporność temperaturowa  - 40oC do +90oC (utwardzona)
 Temperatura stosowania  +5oC do +30oC

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej