Samoczyszczące elewacje

2007-09-05 16:54
Samoczyszcząca elewacja
Autor: Selena SA

Niezmienny przez lata estetyczny wygląd domu w dużej mierze zależy od jakości elewacji. Jak utrzymać ją przez lata w dobrym stanie? Jak zaradzić destrukcyjnym wpływom zanieczyszczeń środowiska, spalin, tłuszczu i sadzy? Nowoczesne środki wchodzące w skład najlepszych farb i tynków odpowiadają na te potrzeby - wystarczy dobrze wybrać.

Przy wyborze struktury, rodzaju i koloru tynku należy pamiętać, że nawet najpiękniejszy budynek traci "na urodzie" wraz z upływem lat. Wpływ na to mają między innymi zanieczyszczenia powietrza , ale także rodzaj tynku i kolor elewacji. Najczęściej używane są tynki mineralne i akrylowe, a także silikonowe i silikatowe, w dużej ofercie barw. Przykładem takim jest system Tytan EOS Samoczyszczący/perlisty firmy Selena, z  tynkiem cienkowarstwowym, który z możliwość samoczyszczenia -  drobinki brudu i kurzu są samoistnie usuwane z elewacji pod wpływem opadów atmosferycznych. Elewacja jest ponadto odporna na zmywanie wodą, na działanie promieni UV oraz na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki tym cechom ściany domu długo zachowują czysty wygląd, bez nalotów i brudu. Duża przepuszczalność pary wodnej sprawia, że ściany, na których zastosowano system ociepleń, ułatwiają naturalną dyfuzję gazów.

 

Tytan EOS to:

  • biała zaprawa klejowo-szpachlowa S do przyklejania styropianu i zatapiania siatki - zawiera włókna wzmacniające, mrozoodporna, wysoce wydajna, o bardzo dobrej przyczepności,
  • grunt do systemów OS - zwiększa przyczepność, reguluje chłonność podłoży, gotowy do użycia,
  • tynk cienkowarstwowy OS - wykonany jest na bazie białego cementu, wypełniaczy i kruszywa marmurowego, o wysokiej przepuszczalności pary wodnej, wytrzymały na uderzenia, baranek: 1,5, 2,0, 3,0 mm; kornik: 2,0, 3,0 mm,
  • farba elewacyjna SO - na bazie dyspersji silikonowych, zawiera środki glono- i algobójcze, odporna na promienie UV, silnie kryjąca, samoczyszcząca.
Samoczyszcząca elewacja
Autor: Selena SA

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej