RG 10 Preparat grzybo- i glonobójczy FOVEO TECH

2015-06-08 12:40
preparat grzybobójczy
Autor: FOVEO TECH RG 10 Preparat grzybo- i glonobójczy

Elewacje budynków, zwłaszcza tych usytuowanych na terenach zalesionych, narażone są na nieestetyczne zazielenienie - rozwój drobnoustrojów. Do zabezpieczenia elewacji przed rozwojem grzybów i porostów służy środek RG 10 Preparat grzybo- i glonobójczy - nowość w ofercie FOVEO TECH.

RG 10 Preparat grzybo- i glonobójczy to gotowy do użycia, bezbarwny, środek do zwalczania grzybów i glonów na elewacji budynków (w tym systemów ociepleń). Polecany jest również do konserwacji i ochrony wyrobów kamieniarskich, konstrukcji murowanych lub materiałów budowlanych (z wyjątkiem drewna). Może być stosowany nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz pomieszczeń. Preparat głęboko penetruje podłoże, skutecznie zwalaczając grzyby i glony.

Sposób stosowania

W przypadku już zazielenionej elewacji prace należy zacząć od usunięcia większych zanieczyszczeń za pomocą szczotki o szorstkim włosiu lub szpachelki. Następnie powierzchnię fasady zmywamy wodą pod ciśnieniem przy rozproszonym strumieniu. Ciśnienie powinno być dobrane tak, aby strumień wody jej nie uszkodził. Po wyschnięciu elewacji nanosimy obficie preparat grzybobójczy za pomocą szczotki, pędzla, wałka lub gąbki i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Po upływie około 3 dni elewacja jest gotowa do przeprowadzania dalszych prac renowacyjnych – można ją malować lub tynkować.

Dane techniczne:
Postać: płyn gotowy do użycia
Temperatura stosowania: od 5ºC do 25ºC
Zużycie: ok. 0,2 - 0,3 l/m²
Opakowania: 5 l kanister, 1 l butelka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej