Remont w zimie: pianka poliuretanowa do prac zimowych

2009-12-21 13:08
Pianka do zimowych prac remontowych
Autor: Den Braven East Sp. z o.o.

Nadejście mrozów bardzo często oznacza koniec prac budowlanych i remontowych, takich jak np. montaż okien, drzwi lub izolacji czy uszczelnianie oraz wypełnianie szpar i pęknięć. Wynika to z faktu, iż niskie temperatury w sposób drastyczny zmieniają parametry materiałów budowlanych.

Dotyczy to m.in. pianek montażowych, które tracą swoje właściwości w temperaturze poniżej 5oC. Może to w konsekwencji prowadzić do niewłaściwego wypełnienia szczelin, a co za tym idzie - nieprawidłowej izolacji i konieczności późniejszej jej wymiany. Dodatkowo, stosowana w nieodpowiednich warunkach pogodowych pianka, jest również mniej wydajna, co prowadzi do zwiększenia kosztów wynikających z konieczności zaopatrzenia się w większą ilość tego produktu.

Zimowa pianka poliuretanowa

Winterfoam, firmy Den Braven, to jednoskładnikowa, półsztywna pianka montażowo-uszczelniająca na bazie poliuretanu, która dzięki tolerancji niskich temperatur może być stosowana nawet wtedy, gdy termometr na zewnątrz wskazuje -12oC. Najwyższa temperatura, przy której można pracować z tą pianką montażową, to 35oC. Czyli mimo swojej nazwy, jest produktem wielosezonowym, sprawdzającym się bez względu na porę roku. Dzięki bardzo dobrej przyczepności produkt nie ścieka nawet z pionowych powierzchni wykonanych z PVC, betonu, tynku, ceramiki budowlanej, drewna, stali czy innych metali, zapewniając stabilność i elastyczność montowanych elementów. Zamknięta w 80% struktura komórkowa pianki sprawia, że jest ona dobrą izolacją nie tylko termiczną, ale również akustyczną i przeciwwilgociową. Dzięki czemu zapobiega rozwojowi grzybów oraz pleśni. Dodatkowo niski stopnień rozprężania tej pianki poliuretanowej pozwala zamontować okno bez ryzyka wypaczenia profili okiennych, a jej stabilność wymiarowa pianki oraz sprężystość w niskich temperaturach sprawia, że wykonane z jej pomocą uszczelnienia nie ulegną kruszeniu czy odkształceniom nawet w ekstremalnych warunkach.

Zastosowanie pianki montażowej Winterfoam

Ta pianka na bazie poliuretanu może być stosowana do uszczelniania i wypełniania szczelin powstałych podczas montażu okien, parapetów, drzwi, bram, rolet oraz innych elementów wykończeniowych z PVC, drewna czy metalu. Pianka montażowo-izolacyjna sprawdza się przy remontach jako wypełniacz zarówno pęknięć i szczelin pomiędzy elementami przegród budowlanych, jak i prześwitów oraz bruzd dla rur i przewodów w ścianach, stropach czy dachach. Dzięki dobremu współczynnikowi izolacji termicznej nadaje się też do wypełniania szczelin podczas montażu systemów dociepleń ścian zewnętrznych, dachów, stropodachów, sieci wodnych, kanalizacyjnych oraz centralnego ogrzewania. Dodatkowo, pianka może również służyć jako uszczelnienie i wygłuszenie kabin w pojazdach mechanicznych, znacznie zwiększając komfort ich użytkowania.

Produkt nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak: (H)CFC, PCB czy formaldehyd, a zastosowanie nieszkodliwego gazu rozprężającego znacząco redukuje negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Pianka zimowa dostępna jest w pojemniku o poj. 750 ml.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej