Preparat gruntujący do zadań specjalnych

2008-11-13 10:41

Preparat gruntujący można stosować na zwykłe i trudne oraz krytyczne podłoża. Produkt jest koncentratem - wykonawca sam (według podanej w instrukcji tabelki) decyduje o stopniu jego rozcieńczenia (mając na uwadze rodzaj i nasiąkliwość podłoża).

Grunt Ceresit CN 94 firmy Henkel ma za zadanie powierzchniowo wzmacniać podłoże i ograniczać przepływ wilgoci. Produkt służy do gruntowania podłoży przed zastosowaniem podłogowych zapraw wyrównujących, zapraw klejących do płytek ceramicznych i kamiennych oraz elastycznych powłok hydroizolacyjnych. Jest łatwy w stosowaniu - dobrze się rozprowadza, charakteryzuje się dużą adhezją (pozostaje lekko lepki), umożliwia aplikacje mas już po 3-4 godzinach od zagruntowania. Preparat można stosować na powierzchniach poziomych i pionowych, na podłożach nasiąkliwych i nienasiąkliwych. Szczególnie zalecany jest do gruntowania podłoży krytycznych, takich jak: jastrychy z resztkami trudnych do usunięcia klejów, szkliwione płytki ceramiczne, dyspersyjne i epoksydowe powłoki malarskie (tylko wewnątrz budynków), malowane i nie malowane podłoża drewnopochodne (płyty wiórowe, OSB, deski). Można go również stosować przy ogrzewanych konstrukcjach podłogowych.
Podłoża gruntowane muszą być suche, nośne i wolne od substancji obniżających przyczepność: tłuszczy, bitumów, pyłów itp. Zabrudzenia i warstwy o słabej wytrzymałości należy usunąć. Dotyczy to także istniejących farb klejowych, które należy zeskrobać i zmyć wodą. Podłoża gipsowe, anhydrytowe oraz mocne powłoki malarskie trzeba przeszlifować grubym papierem ściernym, dokładnie oczyścić i odkurzyć. Wymagania co do poszczególnych rodzajów podłoży zamieszczono w tabeli.
Prace należy wykonywać w warunkach suchych, przy temperaturze powietrza i podłoża od +5 do +25oC i zapobiegać powstawaniu przeciągów. Wszystkie dane odnoszą się do temperatury +20oC oraz wilgotności względnej powietrza 60%. W innych warunkach należy uwzględnić szybsze lub wolniejsze schnięcie preparatu.

Parametry techniczne

baza

neutralna, barwiona, wodna dyspersja żywic syntetycznych

gęstość

1,02 kg/dm3

temperatura stosowania

od +5 do +25oC

proporcje rozcieńczania

bez rozcieńczania lub 1:3 z wodą (tabela)

czas schnięcia

od 2 do 4 godz.

zużycie

0,03 do 0,12 kg/m2

kolor

jasnoniebieski

składowanie

do 12 miesięcy od daty produkcji, przy składowaniu w chłodnych warunkach i w oryginalnych nie uszkodzonych opakowaniach

opakowania

kanistry plastikowe 5 i 10 l i butelki 1l.

Atesty, aprobaty, certyfikaty

Atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny HK/B/1125/01/2003 oraz aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej AT-15-6024/2003

Wymagania co do podłoża

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej