Podkład cementowy Baumit Rapido 1 Speed

2016-04-07 14:43
posadzka cementowa Baumit
Autor: Baumit Podkład podłogowy Baumit Rapido 1 Speed

Fabrycznie przygotowana, sucha mieszanka cementowa Baumit Rapido 1 Speed, sklasyfikowana jako CT-C30-F6-A12, znajduje zastosowanie do ręcznego lub maszynowego wykonywania szybkowiążących posadzek oraz wszelkiego rodzaju podkładów podłogowych.

Właściwości podkładu cementowego Baumit Rapido 1 Speed

Podkład podłogowy Baumit Rapido 1 Speed wyróżnia szybkość wiązania i wysychania. Przyspieszony proces osiągania wytrzymałości początkowej pozwala na wchodzenie na podkład po zaledwie 3 godzinach od nałożenia, jednocześnie warstwa grubości 50 mm w sprzyjających warunkach osiąga gotowość do układania płytek czy parkietu już po 24 godzinach od nałożenia.

Podkład podłogowy ma ponadto skurcz liniowy na poziomie nie wyższym niż 0,5 mm/m, co zapobiega powstawaniu pęknięć na powierzchni posadzki. Jest odporny na zmiany temperatur wpływające na powstawanie naprężeń (nadaje się do ogrzewania podłogowego). Z kolei duży zakres grubości od 10 do 100 mm oraz optymalna konsystencja umożliwiają formowanie spadów o dowolnym kącie nachylenia względem podłoża. Pozwala to również na tworzenie podjazdów i niwelowanie progów posadzki.

Zastosowanie

Podkład podłogowy polecany jest do stosowania zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej, a także w magazynach i obiektach przemysłowych. Baumit Rapido 1 Speed sprawdza się również w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej