Podkład cementowy Baumit Rapido 1 Speed

2016-04-07 14:43
posadzka cementowa Baumit
Autor: Baumit Podkład podłogowy Baumit Rapido 1 Speed

Fabrycznie przygotowana, sucha mieszanka cementowa Baumit Rapido 1 Speed, sklasyfikowana jako CT-C30-F6-A12, znajduje zastosowanie do ręcznego lub maszynowego wykonywania szybkowiążących posadzek oraz wszelkiego rodzaju podkładów podłogowych.

Właściwości podkładu cementowego Baumit Rapido 1 Speed

Podkład podłogowy Baumit Rapido 1 Speed wyróżnia szybkość wiązania i wysychania. Przyspieszony proces osiągania wytrzymałości początkowej pozwala na wchodzenie na podkład po zaledwie 3 godzinach od nałożenia, jednocześnie warstwa grubości 50 mm w sprzyjających warunkach osiąga gotowość do układania płytek czy parkietu już po 24 godzinach od nałożenia.

Podkład podłogowy ma ponadto skurcz liniowy na poziomie nie wyższym niż 0,5 mm/m, co zapobiega powstawaniu pęknięć na powierzchni posadzki. Jest odporny na zmiany temperatur wpływające na powstawanie naprężeń (nadaje się do ogrzewania podłogowego). Z kolei duży zakres grubości od 10 do 100 mm oraz optymalna konsystencja umożliwiają formowanie spadów o dowolnym kącie nachylenia względem podłoża. Pozwala to również na tworzenie podjazdów i niwelowanie progów posadzki.

Zastosowanie

Podkład podłogowy polecany jest do stosowania zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej, a także w magazynach i obiektach przemysłowych. Baumit Rapido 1 Speed sprawdza się również w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej