Pigmenty i barwniki zmieniające kolor posadzki betonowej

2017-11-09 14:33
posadzka betonowa
Autor: Flowcrete Pigmenty do betonu dają możliwość zmiany koloru posadzki betonowej

Jeśli chcemy zupełnie zmienić kolor posadzki betonowej lub tylko go ożywić czy odświeżyć, możemy użyć specjalistycznych pigmentów do betonu. Wprowadza je Flowcrete Polska.

Posadzki betonowe w 20 różnych kolorach

Nowe produkty w ofercie Flowcrete Polska to skoncentrowane pigmenty metaliczne w wariancie wodorozcieńczalnym (VIBRA-STAIN) lub rozpuszczalnym w acetonie (VIBRA-STAIN SB). Nadają one posadzkom betonowym żywe, półprzezroczyste, trwałe zabarwienie oraz są dostępne w ponad 20 podstawowych kolorach. Paleta kolorystyczna obejmuje barwy ciepłe i zimne, w tym m.in. odcienie szarości, złota, brązu, zieleni, czerwieni, niebieskiego oraz czerni. Pigmenty można dowolnie łączyć i mieszać ze sobą, co pozwala uzyskać na podłożach betonowych niezliczone kombinacje i efekty wizualne.

Dwa rodzaje pigmentów

1. VIBRA-STAIN to wodorozcieńczalny pigment przeznaczony do powierzchniowego barwienia posadzek betonowych. Ze względu na użycie wodnej bazy nie wydziela intensywnego zapachu i może być stosowany w przypadku systemów posadzkowych zamykanych bezrozpuszczalnikowymi żywicami epoksydowymi.

2. VIBRA-STAIN SB to rozcieńczalny w acetonie, głęboko wnikający pigment do powierzchniowego barwienia posadzek wykonanych w technologii betonu polerowanego. Jest to rozwiązanie dla podłoży betonowych szlifowanych na wysoki połysk i zamkniętych z użyciem specjalistycznych impregnatów do betonu.

Naprawa posadzek betonowych

Poza pigmentami do barwienia betonu na rynek trafił też nowy materiał do naprawy posadzek betonowych – Dural 50 LM. Jest to akrylowa żywica epoksydowa o ultra-niskiej lepkości, przeznaczona do wypełniania i uszczelniania spękań włosowatych, rys i pęknięć, chroniąca posadzki przed wnikaniem wody i chlorków.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej