Piana pistoletowa na mroźne dni

2010-01-25 11:02

Innowacyjna receptura piany pistoletowej zapewnia wysoką trwałość wykonywanych wypełnień i izolacji, nawet w trudnych, zimowych warunkach.

Montowanie, uszczelnianie, wypełnianie i izolowanie w warunkach zimowych, to prace budowlane, do których można zastosować Pianę pistoletową O2 zimowa Tytan Professional. Produkt ten cechuje się odpornością na działanie niskich temperatur, doskonałą strukturą i wysoką gęstością. Z powodzeniem można z jego użyciem zabezpieczać rury centralnego ogrzewania, ubytki w murze czy uszczelniać okna i drzwi.

Piana po utwardzeniu zachowuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur od –60°C do +100°C. Jej aplikację można przeprowadzać w temperaturze sięgającej –5°C. Ze względu na niską postekspansję pianę można stosować do różnorodnych wymiarów szczelin – od niewielkich ubytków w murze aż po większe przestrzenie pomiędzy ościeżnicą a otworem okiennym – bez ryzyka deformacji ościeżnicy. Nowoczesna chemiczna receptura nie powoduje spływania piany z powierzchni pionowych.
Opakownie zostało wyposażone w zawór znacznie zmniejszający ryzyko niedrożności i zwiększający szczelność gazu. Wydłuża to czas pracy i przechowywanie produktu. Wydajność środka może sięgać od 22 l w warunkach temperaturowych –5°C, do 45 l w temperaturze 20°C.

Szerokie spektrum zastosowań

Piana może być stosowana przy wykonywaniu izolacji termicznych i dźwiękoszczelnych, np. izolowaniu i wygłuszaniu ścian działowych i łączeniu elementów w konstrukcjach szkieletowych. Utwardzona piana posiada współczynnik przenikania ciepła U ≤ 0,036 W/(m2K).

Rekomendowana jest do stosowania przy montażu i izolacji paneli ściennych, blach falistych oraz dachówek. Spoinę można ciąć, piaskować, gipsować lub malować. Wskazane jest pokrycie jej farbą, silikonem, tynkiem lub akrylem w celu zabezpieczenia przed działaniem promieni UV. Największym atutem piany jest brak emisji izocyjanianów niebezpiecznych dla dróg oddechowych podczas aplikacji. Produkt nie emituje szkodliwych oparów MDI, co zostało potwierdzone certyfikatem wystawionym przez Provning Forsking Institute w Szwecji.

Piana pistoletowa na mroźne dni
Autor: Selena SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej