Oleje naprawcze do podłóg drewnianych

2007-04-03 19:05

Linia produktów Protektor Natura przeznaczona do podłóg olejowanych została poszerzona o 3 oleje naprawcze. Firma oferuje kompletny asortyment produktów do pielęgnacji i konserwacji posadzek drewnianych wykończonych olejem.

Nowości w ofercie preparatów dostępne są w kolorach: bezbarwnym, białym oraz cherry. W pełni naturalne środki oparte na bazie olejów roślinnych przeznaczone są do wszystkich podłóg impregnowanych olejem. Służą do gruntownej pielęgnacji oraz do napraw punktowych. W celu kompleksowego odświeżenia podłogi zalecane jest wyczyszczenie powierzchni Intensywnym zmywaczem, a następnie po jego wyschnięciu ręczne wtarcie cienkiej warstwy Oleju naprawczego. Dla stworzenia dodatkowego filmu ochronnego wskazane jest późniejsze naniesienie na podłogę Pasty pielęgnacyjnej. Częstotliwość stosowania Olejów naprawczych zależy od koloru podłogi oraz intensywności jej użytkowania. Przeciętnie jest to 1–2 razy w roku.
Produkt nadaje się także do wykonania napraw punktowych. Zabieg można wykonać samodzielnie i przy użyciu podstawowych narzędzi. Głębokie zadrapania czy przypalenia należy zeszlifować papierem ściernym do momentu uzyskania jednolitego wyglądu powierzchni. Następnie miejsca te wystarczy pokryć Olejem naprawczym. Po wyschnięciu wtartego preparatu, odświeżoną powierzchnię zaleca się wypolerować szmatką używając niewielkiej ilości Pasty pielęgnacyjnej lub Oleju pielęgnacyjnego, do momentu uzyskania jednolitego połysku podłogi.
W przypadku niewielkich zadrapań uszkodzone miejsca można przeszlifować na mokro, od razu z dodatkiem niewielkiej ilości Oleju naprawczego. Wydajność preparatu, w zależności od rodzaju drewna, wynosi od 15 do 20 m2 z 1 litra. Okres przydatności do użycia produktu wynosi dwa lata. Barlinek, oferuje pełną linię preparatów do kompleksowej pielęgnacji i renowacji podłóg olejowanych.


Olej pielęgnacyjny przeznaczony jest do wszystkich podłóg drewnianych pokrytych olejem UV w kolorze naturalnym lub białym. Zalecany jest jako preparat odświeżający i pielęgnujący, kiedy posadzka staje się matowa i szara. Ułatwia codzienną pielęgnację i zwiększa odporność podłogi na zabrudzenia.

  • Mydło podłogowe służy do bieżącego czyszczenia podłóg olejowanych, a dzięki zawartości m.in. oleju sojowego i kokosowego tworzy na ich powierzchni warstwę ochronną. Preparat nadaje się również do czyszczenia innych drewnianych obiektów impregnowanych olejem, np. mebli czy blatów kuchennych.
  • Intensywny zmywacz usuwa zanieczyszczenia typu: tłuszcz, nikotyna, kawa, razem ze starą warstwą Mydła podłogowego, nie wpływając jednak na impregnację podłogi. Użycie Zmywacza przygotowuje posadzkę do nałożenia Oleju pielęgnacyjnego.
  • Pastę pielęgnacyjną stosuje się okresowo dla dodania podłodze blasku i stworzenia na niej ochronnego filmu. Preparat odświeża powierzchnię a jednocześnie zapewnia jej skuteczną ochronę.

Świadomość i popularność olejowanych posadzek drewnianych z roku na rok rośnie. Polacy doceniają właściwości zdrowotne oraz estetyczne tych w pełni naturalnych podłóg. Dzięki nowoczesnym środkom, ich pielęgnację i konserwację można dziś bez problemu przeprowadzić samodzielnie, za pomocą prostych narzędzi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej