Nowe kolory tynków i farb elewacyjnych

2007-05-23 11:44

Paletę Spektrum tworzy 300 kolorów, które podzielono na 43 linie. Począwszy od subtelnych pasteli, aż po ciemne, zdecydowane barwy. Dominują jednak kolory pastelowe, najwięcej wariantów jest w odcieniu żółtym, najchętniej wybieranym przez inwestorów. Oferowane są także różne odcienie złamanej bieli, która także cieszy się dużą popularnością.

  

Barwy palety Spektrum 300+ oferowanej przez firmę BOILX powstały w wyniku mieszania 16 pigmentów, w tym błękitnego, cytrynowego, trawiastego i ceglastego, których do tej pory nie wykorzystywano. Barwy cechują się wysoką odpornością na działanie promieniowania słonecznego i czynników atmosferycznych dzięki zastosowaniu pigmentów pochodzenia nieorganicznego.
Do tej pory gama kolorów dostępna dla tynków silikatowych była nieliczna, ponieważ barwienie ich niektórymi pigmentami było niewskazane, ze względu na trwałość. W nowej palecie kolor nie ma takiego ograniczenia - klienci mogą wybierać tynki lub farby silikatowe w wielu kolorach np. głębokiej zieleni, a potem długo cieszyć się intensywną barwą elewacji. Spośród wszystkich kolorów nowej palety aż 258 jest dostępnych dla tynków i farb silikatowych (w dotychczasowej palecie barw na 108 kolorów tylko 50 było dostępnych dla tynków i farb silikatowych).

W nowej palcie barw oferowane są:

  • tynki akrylowe, silikonowe, silikonowo-akrylowe i silikatowe
  • elewacyjne farby akrylowe, silikonowe i silikatowe
  • barwione podkłady tynkarskie oraz silikonowe i silikatowe preparaty gruntujące.
Więcej informacji na temat palety można znaleźć w serwisie internetowym firmy. Przy wykorzystaniu dostępnego tam programu inwestorzy mogą sprawdzić jak nowe barwy będą wyglądały na wybranej przez nich elewacji.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej