Niezawodne masy szpachlowe Sandplast

2011-01-03 13:29
Niezawodne masy szpachlowe Sandplast
Autor: Flügger Sp. z o. o.

Gotowe masy szpachlowe Sandplast sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza tam, gdzie inwestor wymaga wysokiej jakości prac oraz długich terminów gwarancyjnych.

Chcąc sprostać tym wymaganiom każda szanująca się firma stosuje materiały najwyższej jakości. Przykładem może być firma Domas - wykonawca biorący udział w remoncie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Z Eugeniuszem Pyką właścicielem z firmy Domas rozmawiamy na temat  trudności w realizacji tego rodzaju robót oraz sposobów ich przezwyciężania. 

Wymagania jakie postawił inwestor były jasne: wysoka jakość, brak reklamacji... i dobra cena
— Wojewódzki Szpital Specjalistyczny wyraził jasno czego oczekuje, zatem chcąc sprostać tym wymaganiom i nie zawieść również wykonawcy generalnego wybór był tylko jeden – prace wykonujemy w technologii Flügger. Do wyremontowania mieliśmy trzy szpitalne przychodnie, jedną salę operacyjną, pomieszczenia techniczne oraz nowo powstały łącznik szpitala zbudowany w technologii kontenerowej mieszczący 7 pokoi przychodni szpitalnej i 2 sale zabiegowe. 

Na jakie trudności natknęliście się podczas wykonywania prac?
— Ponieważ pracowaliśmy w obiekcie czynnym i najczęściej na małych powierzchniach, nie mieliśmy możliwości pracy metodą natryskową i wszystkie masy nanosiliśmy na podłoża metodą ręczną. Stare ściany i sufity pokryte tynkami mineralnymi, po odpowiednim przygotowaniu powierzchni, w całości pokryliśmy  masami szpachlowymi Sandplast LSR i S. W przypadku pomieszczeń wymagających, czyli wilgotnych takich jak łazienki czy sala operacyjnej, która jest  codziennie odkażana metodą „zamgławiania” użyliśmy masy szpachlowej Sandplast LW. To świetna drobnoziarnista masa tolerująca wilgoć, której używamy również w pracach w pomieszczeniach szczególnie wymagających, jak np. centralne sterylizatornie. Masa szpachlowa LW po nałożeniu szybko twardnieje co pozwala na nałożenie ewentualnej drugiej warstwy jeszcze tego samego dnia. Ponadto, przy zawilgoceniu np. parą wodną nie pęcznieje i nie ulega łuszczeniu się. W przypadku stawiania lekkich ścianek z płyt gipsowo kartonowych, do wypełnienia ich połączeń stosujemy masę szpachlową LH+. Ściany i sufity zabudowy kontenerowej pokryliśmy filcem szklanym gruntowanym o gramaturze 130 g/m2, a styki wypełniliśmy masą Sandplast LF. Całość została pomalowana farbą Flutex 5.

Praca w obiekcie czynnym wiąże się ze spowolnieniem tempa pracy, czy udało się Wam dotrzymać terminów wyznaczonych przez inwestora?
— Stosowanie dobrego i sprawdzonego systemu malarskiego pozwala zaoszczędzić dużo czasu co przy wyznaczonych terminach jest najważniejsze. Słabej jakości materiały wymuszają powtarzanie już wykonywanych czynności co w efekcie i podwaja ceny taniego materiału i wydłuża czas pracy. Wiedząc o tym stosujemy tylko sprawdzone produkty. Korytarze i pomieszczenia o podwyższonych parametrach najczęściej malujemy farbą Dekso 5, gdyż jest odporna na zmywanie i zabrudzenia. Dzięki wysokiej zawartości żywicy akrylowej doskonale utrzymuje kolor nawet w pomieszczeniach wilgotnych. Ponadto można ją nanosić na uprzednio pomalowane ściany farbami olejnymi. W gabinetach lekarskich, salach chorych stosujemy łatwą w aplikacji i renowacji farbę Flutex 5. Wszystkie sufity malujemy farbą Flutex 2S. Od lat pracujemy z produktami Flügger, które gwarantują nam uzyskanie dobrego efektu końcowego wykonywanych prac. 

Dane obiektu
Inwestor Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu
Lokalizacja Wrocław, ul. H. Kamieńskiego 73 a
Podwykonawca Eugeniusz Pyka, firma Domas
Liczba osób 8
Pow. wykonywanych prac [m2] ok. 1200
Termin wykonania prac kwiecień i listopad 2010

 

Szczegóły na temat tych i innych produktów marki Flügger znajdziesz na www.flugger.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej