NanoporPutz - czysta elewacja

2007-05-25 11:30

Tynk łączy w sobie właściwości wysokowartościowego tynku krzemianowego (otwarte pory, dobre parametry dyfuzyjne, trwałość) oraz najnowsze osiągnięcia laboratorium badawczego firmy. Specjalna powierzchnia tynku jest mikroskopijnie gładka i ma strukturę z "nanoporami". Dzięki temu cząsteczki brudu trudno osadzają się na takiej powierzchni. W efekcie czego pozostaje ona dwukrotnie dłużej czysta w porównaniu z normalną elewacją tynkowaną. Ma to wpływ na redukcję kosztów konserwacji.

Widok- ok. 0,035 mm

NanoporPutz firmy Baumit to gotowa do użycia barwiona masa tynkarska do wypraw pocienionych. Zaprawa przeznaczona jest do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.
Powierzchnia tynku ma mniejszy potencjał elektrostatyczny i jest mikroskopijnie gładka - cząstki brudu z trudem osadzają się na niej. Słońce, wiatr, deszcz i śnieg oraz wahania temperatury powodują dodatkowe pozytywne działanie na nanokrystaliczną powierzchnię. Tym samym niewielka ilość osiadających na powierzchni nieczystości traci kontakt z podłożem i jest usuwana w sposób naturalny.

NanoporPutz - czysta elewacja
Autor: Baumit Sp. z o.o.

Tynk jest warstwą nawierzchniową dla wszystkich systemów elewacyjnych firmy. Dostępny jest on w postaci ziarna 1 i 1,5 mm, 2 i 3 mm oraz ze strukturą drapaną w kolekcji kolorów - "Colours of more emotion".

Dane techniczne
wydajność 
drobny tynk GK 1.0 mm  
zużycie [kg/m2] ok. 2
faktura baranek 1,5 mm 
zużycie [kg/m2] ok. 2,5
wydajność [m2/kubeł] ok. 12
faktura baranek 2 mm 
zużycie [kg/m2] ok. 3,2
wydajność [m2/kubeł] ok. 9,3
faktura baranek 3 mm 
zużycie [kg/m2] ok. 4,2
wydajność [m2/kubeł] ok. 7

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej