Mocna i czysta elewacja

2007-05-25 11:39

PROFI to nowa linia produktów - sanityzujący płyn do mycia elewacji BOLIX CLN oraz BOLIX UZB - wzbogacony mikrowłóknami biały klej do systemów ociepleń opartych na styropianie.

CLN to koncentrat służący do mycia elewacji wykończonych tynkami akrylowymi, mineralnymi, silikatowymi i silikonowymi, a także okładzin kamiennych i powierzchni betonowych. Może być również stosowany do czyszczenia tworzyw sztucznych i szkła. Ze względu na uniwersalność, produkt jest rekomendowany do wszelkiego rodzaju prac renowacyjnych, a także do właściwego przygotowania fasad przed malowaniem lub tynkowaniem. Działanie produktu polega na wytwarzaniu aktywnej piany o silnym działaniu czyszczącym. Dzięki temu wyrób nadaje się do czyszczenia powierzchni wodoodpornych. Preparat rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia, takie jak tłuste osady, sadza i pyły. Może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
Mycie elewacji polega na wstępnym zwilżeniu powierzchni wodą, naniesieniu środka rozcieńczonego z wodą (w proporcji 1:20 przy niewielkich zabrudzeniach lub w proporcji 1:3 w przypadku mocno przywartych zabrudzeń) za pomocą myjki ciśnieniowej lub szczotką malarską oraz na spłukaniu wodą elewacji po około 5 minutach.
Zużycie środka uzależnione jest od stopnia zabrudzenia powierzchni i przy jednokrotnym nakładaniu wynosi średnio ok. 0,05 litra/m2, czyli 1 m2ściany możemy umyć już przy użyciu jednej łyżki preparatu. Koncentrat sprzedawany jest w opakowaniach 1- i 5-litrowych.

Dane techniczne:

Zużycie:

ok. 0,035-0,080 kg/m2

Temperatura stosowania:

+5 do +25 oC

Gęstość objętościowa:

1,0 g/cm3

Przechowywanie:

Przechowywać w nieuszkodzonych oryginalnie zamkniętych opakowaniach w temp. od +5°C do +25°C. Okres przydatności do stosowania wynosi 12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu. Wyrób przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci


Klej UZB to zaprawa dobrze znana klientom firmy. Jest to bowiem biała uniwersalna zaprawa klejowa do stosowania w obniżonych temperaturach (tzw. klej zimowy). Technolodzy firmy zmodyfikowali jej recepturę, m.in. wzbogacając ją mikrowłóknami. Dzięki temu produkt może być stosowany nie tylko do przyklejania styropianu i wykonywania warstwy zbrojącej z siatki z włókna szklanego w bezspoinowych systemach ociepleń, ale również do wzmacniania elewacji narażonych na zarysowania i pęknięcia.
Ponieważ zaprawa wykazuje wysoką przyczepność do podłoża oraz elastyczność, może być używana również przy naprawach i renowacjach ścian zewnętrznych budynków ocieplonych według metody "lekkiej mokrej". Wyrób stosuje się także do niwelowania nierówności do 5 mm i wygładzania podłoży mineralnych przed nakładaniem farb i tynków cienkowarstwowych. Właściwości kleju pozwalają na jego aplikację w obniżonych temperaturach, tj. przy spadkach temperatur do +3°C. Natomiast po upływie 8 godzin od czasu nałożenia zaprawy możliwe są spadki temperatury do -5°C. Klej oferowany jest w opakowaniach 25 kg.

Dane techniczne:

Zużycie przy przyklejaniu styropianu

4,0 kg/m2

Zużycie przy wykonywaniu warstwy zbrojonej

4,0 kg/m2

Temperatura stosowania

od +3 do + 25 °C

Proporcje mieszania

5,25 - 5,75 l wody na 25 kg kleju

Czas wykorzystania przygotowanej zaprawy

1,5 h

Gęstość nasypowa

1,50 kg/dm3

Spływ

<0,12 mm

Przyczepność

 
 

- przyczepność do betonu: > 0,6 MPa

 

- do styropianu: > 0,1 MPa (rozerwanie w warstwie styropianu)

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej