Masa wyrównawcza, zaprawa klejąca i klej do parkietu. Chemia budowlana nowej generacji

2012-03-15 14:54
Masa wyrównawcza, zaprawa klejąca i klej do parkietu - wydajne i przyjazne środowisku produkty chemii budowlanej
Autor: Murexin

Nowe ciepłochronne i ekonomiczne materiały budowlane Maximo: masa wyrównawcza, zaprawa klejąca i klej do parkietu – po zmieszaniu zwiększają objętość, a ich właściwości termoizolacyjne znacznie obniżają zużycie energii podczas użytkowania budynku.

Nowa receptura, specjalna technologia produkcji, wysoka wydajność, łatwość obróbki, maksymalna redukcja emisji pyłów oraz wygodny sposób otwierania opakowań to główne cechy wyrobów z serii Maximo. Wydajność produktów uzyskano dzięki lekkim wypełniaczom wykonanym z materiałów pozyskanych z recyklingu.

Masa wyrównawcza MAXIMO M 61

Jest to termoizolacyjna, samorozpływna cementowa masa wyrównawcza o wysokiej wydajności, chłonności i niezwykle niskiej emisji pyłów. Masa jest przeznaczona do wyrównywania podłoża przed położeniem wszystkich rodzajów okładzin podłogowych w pomieszczeniach użyteczności publicznej i mieszkaniowej. Pozwala na uzyskanie idealnie równego podłoża o dużej chłonności. Przeznaczona jest pod posadzki drewniane, wykładziny dywanowe, kauczukowe, PVC, linoleum, posadzki ceramiczne i kamienne. Polecana na ogrzewanie podłogowe - zapewnia oszczędność energii do 12%. Wzrost wydajności o 20%. Grubość warstwy do 10 mm. Zużycie: ok. 1,0 kg/m²/1mm grubości warstwy.

Elastyczna zaprawa klejąca MAXIMO M 41

To proszkowa, wiążąca hydraulicznie, mrozoodporna, elastyczna zaprawa klejąca o zredukowanej emisji pyłów. Zaprawa jest przeznaczona do stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz budynków, do klejenia wszystkich okładzin ceramicznych i kamiennych oraz do wyrównywania ścian i podłóg na wszystkich standardowych podłożach budowlanych. Zaprawa zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną przy ogrzewaniu podłogowym, nie obciąża stropów dzięki specjalnym lekkim wypełniaczom i polecana jest w budownictwie lekkim. Zapewnia wzrost wydajności o 30%. Grubość warstwy: 2-15 mm. Zużycie: ok. 1,5 kg /1m²/1mm grubości warstwy.

Klej do parkietu MAXIMO M 66

Bardzo wydajny, jednoskładnikowy, elastyczny, bezwodny oraz bezrozpuszczalnikowy klej opracowany w technologii MS. Przeznaczony jest do klejenia wszystkich rodzajów posadzek drewnianych z drewna krajowego i egzotycznego wewnątrz budynków: parkietu, mozaiki tradycyjnej, sztorcowej i przemysłowej, desek podłogowych, bruku drewnianego, parkietu taflowego, gotowych desek parkietowych, parkietu dwu- i trójwarstwowego oraz laminatu (wymagane wykonanie próby).
Do stosowania również jako izolacja akustyczna - wycisza dźwięki uderzeniowe do 14dB.
Klej do parkietu Maximo M66 zapewnia bardzo niski poziom emisji zgodnie z EC1 i ma neutralny zapach. Po upływie 3 dni osiąga wytrzymałość na ścinanie zgodną z DIN 281. Idealnie nadaje się do ogrzewania podłogowego. Wzrost wydajności o 20%. Zużycie: ok. 0,6-0,8 kg/m² w zależności od rodzaju parkietu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej