Masa uszczelniająca FDF firmy QUICK-MIX. Elastyczna powłoka do uszczelniania łazienek

2012-09-11 15:52
Masa uszczelniająca FDF firmy QUICK-MIX
Autor: quick-mix Sp. z o.o. Masa uszczelniająca FDF firmy QUICK-MIX

Folia w płynie przeznaczona do uszczelnia powierzchni pod płytkami ceramicznymi chroni podłoże narażone na zawilgocenie.

Folia w płynie nadaje się do uszczelniania nasiąkliwych i porowatych podłoży mineralnych, betonu, tynków, jastrychów cementowych
i anhydrytowych, kamienia naturalnego, płyt gipsowo-kartonowych. Masa uszczelniająca QUICK-MIX pozwala na wykonanie wodoszczelnej hydroizolacji pod okładzinami ceramicznymi wewnątrz „mokrych” miejsc takich jak natryski, kabiny prysznicowe, łazienki czy toalety, jak również tam, gdzie jest podwyższona wilgotność (np. w kuchni, pralni czy suszarni). Jednoskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa masa uszczelniająca jest od razu gotowa do użycia. Gęstość folii w płynie wynosi 1,5 kg/l. Masa uszczelniająca wyróżnia się dużą przyczepnością do podłoża (wytrzymałość na zrywanie – ok. 2,1 N/mm2) i wysoką elastycznością. Umożliwia mostkowanie rys w podłożu do głębokości 2 mm. Dzięki temu, że nie jest w żadnym miejscu łączona, zapewnia całkowitą i trwałą ochronę zabezpieczanych powierzchni.

Masę uszczelniającą – tak jak wszystkie folie w płynie - nanosi się dwukrotnie za pomocą wałka lub pędzla na wcześniej zagruntowane podłoże przy temperaturze otoczenia i podłoża od 5-30ºC. W narożach uszczelnianych powierzchni oraz wzdłuż szczelin dylatacyjnych w pierwszą warstwę masy uszczelniającej wkleja się taśmę uszczelniającą. W podobny sposób – za pomocą manszet – doszczelnia się przejścia rur przez ściany i posadzki oraz wokół wpustów podłogowych.

Czas wysychania masy wynosi około 3 godziny, ale dopiero po upływie mniej więcej 12 godzin od momentu aplikacji drugiej warstwy masy uszczelniającej można przyklejać płytki ceramiczne. Łączne zużycie masy nanoszonej w dwóch warstwach (zależne od obciążenia) nie powinno przekroczyć 0,8-1,2 kg/ m2.

Cena netto elastycznej powłoki uszczelniającej FDF:

  • od 110 zł za wiadro 6 kg,
  • od 360 zł za wiadro 25 kg.
 QUICK-MIX masa uszczelniająca w łazience
Autor: quick-mix Sp. z o.o. Uszczelnienie natrysku masą uszczelniającą firmy QUICK-MIX
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej