Masa szpachlowa i klej gipsowy: ułatwią prace wykończeniowe

2011-05-18 17:26

Marka ACRYL-PUTZ® została wzbogacona o nowe produkty: masę szpachlową ACRYL-PUTZ® BASIC, która uzupełniła ofertę produktów do wyrównania i wygładzania podłoża, oraz o klej gipsowy ACRYL-PUTZ® specjalnego przeznaczenia.

Masa szpachlowa ACRYL-PUTZ® BASIC przeznaczona jest do przygotowania ścian i sufitów do malowania lub tapetowania wewnątrz budynków na etapie prac wykończeniowych. Sprawdza się przy wygładzaniu nierówności i pęknięć na powierzchni tynków, szpachlowania całych ścian oraz spoinowania płyt gipsowo-kartonowych z użyciem taśmy zbrojącej. Umożliwia obróbkę wykończeniową metodą „mokro na mokro” bez konieczności szlifowania oraz poprzez tradycyjne szlifowanie po wyschnięciu.

Zobacz więcej: Chemia budowlana

Elastyczny i mocno wiążący klej gipsowy ACRYL-PUTZ® służy do przyklejania płyt gipsowo-kartonowych, płyt zespolonych do izolacji cieplnej i akustycznej, montażu elementów sztukaterii gipsowej oraz do usuwania nierówności tynków i ścian wewnątrz budynków. Klej gipsowy zawiera żywicę polimerową, która znacznie poprawia jego parametry wytrzymałościowe oraz zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża. Wzbogacenie składu kleju o włókna celulozowe wpływa na jego optymalną elastyczność i zapobiega pęknięciom.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej