Masa szpachlowa i klej gipsowy: ułatwią prace wykończeniowe

2011-05-18 17:26

Marka ACRYL-PUTZ® została wzbogacona o nowe produkty: masę szpachlową ACRYL-PUTZ® BASIC, która uzupełniła ofertę produktów do wyrównania i wygładzania podłoża, oraz o klej gipsowy ACRYL-PUTZ® specjalnego przeznaczenia.

Masa szpachlowa ACRYL-PUTZ® BASIC przeznaczona jest do przygotowania ścian i sufitów do malowania lub tapetowania wewnątrz budynków na etapie prac wykończeniowych. Sprawdza się przy wygładzaniu nierówności i pęknięć na powierzchni tynków, szpachlowania całych ścian oraz spoinowania płyt gipsowo-kartonowych z użyciem taśmy zbrojącej. Umożliwia obróbkę wykończeniową metodą „mokro na mokro” bez konieczności szlifowania oraz poprzez tradycyjne szlifowanie po wyschnięciu.

Zobacz więcej: Chemia budowlana

Elastyczny i mocno wiążący klej gipsowy ACRYL-PUTZ® służy do przyklejania płyt gipsowo-kartonowych, płyt zespolonych do izolacji cieplnej i akustycznej, montażu elementów sztukaterii gipsowej oraz do usuwania nierówności tynków i ścian wewnątrz budynków. Klej gipsowy zawiera żywicę polimerową, która znacznie poprawia jego parametry wytrzymałościowe oraz zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża. Wzbogacenie składu kleju o włókna celulozowe wpływa na jego optymalną elastyczność i zapobiega pęknięciom.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej