Malowanie ścian bez rys na ścianie

2010-02-20 15:31
Malowanie bez rys na ścianie
Autor: Den Braven

Rysy i pęknięcia na ścianie nie tylko negatywnie wpływają na estetykę powierzchni, ale również utrudniają jej malowanie.

Używając standardowych środków do wypełnienia rys i pęknięć na ścianach narażamy się na ryzyko, że położona później farba ulegnie przebarwieniu, a końcowy efekt dekoratorski będzie daleki od zamierzonego. Akryl malarski w ofercie firmy Den Braven, pozwoli nam uniknąć tego typu problemów.

Akryl malarski

Produkt jest plastyczno-elastycznym, modyfikowanym kitem uszczelniającym na bazie wodnej dyspersji akrylowej. Może on służyć jako materiał wygładzający dowolną powierzchnię oraz stanowi doskonały podkład pod późniejsze malowanie nie tylko ścian czy sufitów, ale również fug. Zawiera w składzie specjalne dodatki minimalizujące przebarwienia, dzięki czemu nawet farby o dużej zawartości pigmentów żółtych czy czerwonych będą cieszyć oko swoim kolorem przez długi czas. Dodatkowo produkt pozwala uniknąć zjawiska spękań w powłokach malarskich na fugach akrylowych, występujących podczas schnięcia farby położonej na nieodpowiednim podkładzie. Są na to szczególnie narażone akrylowe farby wewnętrzne o dużej zawartości ciał stałych oraz farby matowe o małej zawartości lateksu, tzw. farby jednokotnego krycia. Dzięki specjalnie pod tym kątem modyfikowanej bazie akrylu malarskiego, można mieć pewność, że wypełnione szczeliny nie popękają nawet po wyschnięciu.

Malowanie bez rys na ścianie
Autor: Den Braven

Zastosowanie

Bardzo dobra przyczepność do większości podłoży budowlanych oraz łatwość nakładania i formowania akrylu malarskiego Den Braven sprawia,  że nie będzie on ściekał podczas wypełniania rys, spoin i pęknięć bez względu na to, czy mamy do czynienia z betonem, gipsem, ceramiką budowlaną, metalem czy drewnem. Co więcej, odporność temperaturowa akrylu malarskiego po utwardzeniu mieści się w szerokim zakresie od –20 do +75°C. Pozwoli nam to na wykorzystanie akrylu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków bez obawy, że zimowe mrozy lub letnie upały wpłyną na jakość wykonanych prac. Dodatkowo, po odparowaniu wody akryl malarski tworzy mocne i wysoce plastyczno-elastyczne wiązanie, dzięki czemu ma on szerokie zastosowanie podczas prac budowlanych. Jego bardzo dobre właściwości wiążące sprawiają, że sprawdza się nie tylko podczas wypełniania ubytków w ścianach i stropach, ale również jako uszczelniacz spoin narożnych w połączeniach elementów konstrukcyjnych i budowlanych np. przy zabudowach z płyt gipsowo-kartonowych. Środek ten może być stosowany także podczas prac wykończeniowych, takich jak zabudowa wnęk, poddaszy, montaż szaf wnękowych, spoinowanie z murem ram okiennych, progów, listew, sufitów podwieszanych i schodów.
Produkt jest całkowicie bezwonnym. Dzięki temu użycie go w zamkniętych pomieszczeniach nie spowoduje dyskomfortu podczas prowadzenia późniejszych prac wykończeniowych. Dodatkowo jest on produktem ekologicznym oraz neutralnym chemicznie, przez co nie wywiera zgubnego wpływu na środowisko oraz nie powoduje korozji metalowych powierzchni, z którymi się styka.

Malowanie bez rys na ścianie
Autor: Den Braven
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej