Liczy się efekt

2009-08-31 12:11
Liczy się efekt
Autor: Sigma

Awangardowe wnętrza obiektów handlowych, biurowców oraz innych budynków publicznych są wizytówką, która niejednokrotnie wpływa na postrzeganie firmy przez klientów i kontrahentów. Są to przestrzenie, które mają być nie tylko funkcjonalne i odporne na intensywną eksploatację. Przy ich wystroju liczy się jakość i efekt.

Liczy się efekt
Autor: Sigma Sigmulto Stucco

Nowoczesne budynki komercyjne są nie tylko miejscem pracy, pełnią też niezwykle istotne funkcje reprezentacyjne. Dlatego ich wystrój – dobór kolorów, faktur, mebli oraz wyposażenia wnętrz powinien kreować wizerunek firmy.

Przykują uwagę

Jeśli wystrój wnętrz ma podkreślać przede wszystkim innowacyjność, odwagę i indywidualizm, warto zdecydować się na farby Sigmulto Metallic i Sigmulto Stucco marki Sigma.
Pierwsza z nich tworzy powierzchnie o specyficznym, metalicznym połysku, które są efektowną i bardzo nowoczesną dekoracją wnętrza. Co ważne – ta dyspersyjna farba akrylowa ma najwyższą klasę odporności na ścieranie, dzięki czemu zapewnia trwałość wymalowań nawet w budynkach narażonych na intensywną eksploatację – mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich. Sigmulto Metallic pozwala tworzyć na ścianach modne, połyskujące efekty dekoracyjne, takie jak np. minimalistyczny Stalowy Meteoryt, odważne Metaliczne Szkło lub eleganckie Metropolis.

Jak z marmuru

Efekty metaliczne można łączyć z impresjami wykonanymi z Sigmulto Stucco. Jest to dyspersyjny tynk dekoracyjny o wysokim połysku, dzięki któremu można otrzymać imitację naturalnego kamienia, np. marmuru (Klasyczny marmur i Stucco Marmurino). Efekt sprawdza się szczególnie na dużych powierzchniach, na których w przypadku zwykłego kamienia, nie da się uniknąć spoin. Sztuczny marmur zapewnia jednorodny wygląd całej ścianie.

Od szczegółu do ogółu

Sigmulto Metallic wyróżnia przede wszystkim niespotykana faktura. Można ją osiągnąć poprzez nałożenie farby na wcześniej przygotowany tynk strukturalny lub na tapety z włókna szklanego Sigmascan. To rozwiązanie aranżacyjne zwiększa trwałość powłoki i dodaje wnętrzu oryginalności, gdyż tapety dostępne są w 14 atrakcyjnych wzorach. Poprzez łączenie z różnymi kolorami, umożliwiają one tworzenie niepowtarzalnych zestawień. Tak wykończone powierzchnie są odporne na uderzenia i ogień, dzięki czemu znajdują zastosowanie w często uczęszczanych miejscach, takich jak hotele czy korytarze biurowe.
 

Liczy się efekt
Autor: Sigma Spójny charakter wnętrza uzyskany dzięki starannej kolorystyce

Dane techniczne Sigmulto Metallic
gęstość [g/cm3] 1,07
zawartość substancji nielotnych  ok. 23% objętości
nakładanie kolejnej warstwy po [h] ok. 4
wydajność [m2/l] ok. 10-12 na podłożu równym i gładkim
okres i warunki przechowywania 9 miesięcy w suchym, przewiewnym miejscu, w temperaturze 5-30°C

Stosowanie

Farba dekoracyjna, wodorozcieńczalna dająca powłokę o wyglądzie metalicznym, do wnętrz. Powłoka polecana do estetycznego wykończenia ścian w hotelach, obiektach biurowych i handlowych, restauracjach, salach wystawowych, teatrach oraz pomieszczeniach mieszkalnych i innych reprezentacyjnych obiektach. Szczególnie zalecana do wykańczania podłoży z materiałów zawierających włókno szklane, powłok ściennych przeznaczonych do malowania, farb kwarcowych i tynku strukturalnego.

Przygotowanie podłoża

Wymagane jest staranne przygotowanie podłoża:

  • nowe (niemalowane) - powinno być związane, suche i czyste. Wykończenie na podłożach niewystarczająco suchych i utwardzonych może spowodować przyciemnienie tonu. Na podłoża bardzo chłonne lub nierówno wchłaniające należy wstępnie nałożyć SigmaFix Universal;
  • malowane farbami dyspersyjnymi - dobrze przylegające, w dobrym stanie;
  • malowane farbami rozpuszczalnikowymi, alkidowymi - ważne, aby po przygotowaniu, podłoże było idealnie płaskie (bez nierówności i zadrapań) , musi cechować się wyrównaną chłonnością, bo Sigmulto Metallic uwidacznia nierówności.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej