Lakierowanie podłóg drewnianych

2009-08-20 9:28
Lakierowanie podłóg drewnianych
Autor: PPG Industries

Parkietowy lakier alkidowo-uretanowy, zalecany jest do odnawiania podłóg.

Domalux Strong dzięki formule 2 w 1, nie wymaga stosowania osobnego podkładu i jest łatwy w nakładaniu. Lakier stworzony został na bazie rozcieńczalnika organicznego – EKO 1, dzięki czemu po malowaniu można bezpiecznie pozostać w domu, nie narażając się na wystąpienie reakcji alergicznej.

Zasady stosowania

Niezależnie od tego, czy podłoga będzie malowana po raz pierwszy, czy będzie przykrywana stara warstwa, trzeba przeszlifować podłoże papierem ściernym o granulacji 150. Następnie należy oczyścić i odplamić powierzchnię, aby była sucha i wolna od środków pielęgnacyjnych.

Przy renowacji najpierw należy wykonać próbę malowania i przyczepności, aby sprawdzić, czy otrzymamy oczekiwany efekt. Lakieru nie stosuje się na podłoża zagruntowane nitrocelulozowymi lakierami podkładowymi.

Lakier nakłada się cienką warstwą przy użyciu wałka lub pędzla z miękkim włosiem (przed rozpoczęciem malowania należy każdorazowo wymieszać lakier).

Zalecane jest nakładanie dwóch warstw w pomieszczeniach mieszkalnych oraz trzech w przypadku podłóg szczególnie często eksploatowanych. Kolejne warstwy można nakładać po całkowitym wyschnięciu poprzedniej, czyli po ok. 20 godzinach. Pomiędzy malowaniem kolejnych warstw należy przyjrzeć się pomalowanej powierzchni i w razie konieczności przeszlifować podłogę w celu usunięcia zanieczyszczeń czy zgrubień.

Produkt jest dostępny w trzech stopniach połysku – mat, półmat i połysk. W zależności od stopnia połysku, przed nałożeniem ostatniej warstwy lakieru, podłoże powinno być odpowiednio przygotowane. Wyschniętą powierzchnię należy zmatowić papierem ściernym: przy wersji półmat – papierem o granulacji 150, przy połysku – papierem o grubości 240.

Lakierowanie podłóg drewnianych
Autor: PPG Industries
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej