Lakierobejca do ochrony i dekoracji drewna

2010-02-17 11:02
Do ochrony i dekoracji drewna
Autor: Drewnochron

Meble ogrodowe, parkan czy okna i drzwi, które dawno straciły swój piękny wygląd, mogą go znów odzyskać.

Drewno jest materiałem budowlanym, który doskonale komponuje się z fasadą domu oraz pasuje do aranżacji ogrodu. Jest przy tym tworzywem stabilnym i trwałym. Należy jednak pamiętać, że bez odpowiedniej pielęgnacji, narażone jest na zniszczenia mechaniczne oraz działanie wielu czynników atmosferycznych. Dlatego trzeba zadbać o jego konserwację. Można w tym celu wykorzystać nowoczesną Lakierobejcę Extra marki Drewnochron. Dzięki zawartości wyselekcjonowanych żywic, pigmentów mikrolizowanych oraz filtrów UV, odpowiednio zabezpieczy ona, a także ozdobi drewniane fasady, boazerie i elementy wyposażenia ogrodu.

Bogactwo kolorów i odpowiednia ochrona

Lakierobejca Extra przeznaczona jest do ochronnego i dekoracyjnego malowania powierzchni drewnianych oraz drewnopochodnych. Bardzo dobrze sprawdza się przy renowacji elementów eksploatowanych na zewnątrz. Dostępna jest w 8 odcieniach (m.in. cedr himalajski, mahoń afrykański, tik, jatoba, mahoń extra, palisander).

Formuła lakierobejcy sprawia, że produkt łatwo się rozprowadza, nie tworzy zacieków i nie pieni się podczas malowania. Jest to bardzo istotne, kiedy pokrywamy trudno dostępne miejsca, jak podbitka dachowa czy nieduże elementy drewniane.

Lakierobejca nie tylko poprawi wygląd malowanych nią powierzchni, ale zapewni im również trwałą ochronę. Powierzchnie pomalowane nią charakteryzują się dużą elastycznością i trwałością, nie łuszczą się i nie pękają. Lakierobejca chroni również drewno przed działaniem promieni UV oraz przed blaknięciem koloru przez wiele lat.

Sposób użycia

Na oczyszczoną powierzchnię należy nanieść odpowiednią liczbę warstw preparatu – w zależności od intensywności koloru, jaki chcemy uzyskać. Ponadto malując surowe drewno 2 warstwami Impregnatu Extra oraz 2 warstwami Lakierobejcy Extra uzyskujemy 8-letnią ochronę zaimpregnowanych w ten sposób drewnianych elementów.
Produkt jest zgodny z nową dyrektywą Unii Europejskiej VOC z 1 stycznia 2010 r. o zmniejszeniu zawartości szkodliwych dla środowiska Lotnych Związków Organicznych. Dzięki ograniczeniu emisji tych substancji opisywana lakierobejca doskonale nadaje się także do stosowania w szpitalach, żłobkach i szkołach.

– Jeżeli drewniane powierzchnie nie były wcześniej malowane zaleca się ich zabezpieczenie Impregnatem bezbarwnym Drewnochron, co zapewni wysoką ochronę przed biodegradacją oraz technicznymi szkodnikami drewna. Gdy elementy narażone są na bardzo silne działanie czynników atmosferycznych, należy pokryć je trzykrotnie. Pamiętajmy, aby odstępy pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw nie były krótsze niż 18 godzin, a temperatura podczas malowania i schnięcia powinna wynosić od 5 do 25°C – mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej