Lakier z certyfikatem antypoślizgowym R10 do wykładzin podłogowych

2012-12-03 12:50
Lakier do podłóg RZ Turbo Protect Plus z certyfikatem antypoślizgowym R10
Autor: RZ

Lakier RZ Turbo Protect Plus to dwuskładnikowy, matowy lakier nawierzchniowy na bazie poliuretanu zapewniający długotrwałą ochronę elastycznych wykładzin podłogowych nowych lub poddawanych renowacji. Jako jeden z niewielu lakierów na polskim rynku ma on certyfikat antypoślizgowości R10.

Firma RZ dołączyła do wąskiego grona producentów chemii podłogowej, posiadających międzynarodowy certyfikat potwierdzający właściwości antypoślizgowe podłogi - R10. Badania przeprowadzone w niemieckim instytucie naukowo-badawczym Prüf- und Forschungsinstitut Pirmasens wykazały, że lakier RZ Turbo Protect Plus spełnia wszystkie wymagania atestu R10.
 – Bardzo cieszymy się z otrzymanego certyfikatu, który jest dowodem, że ciągłe inwestowanie w rozwój technologii przynosi pożądane efekty – mówi Marek Nowakowski, manager marki RZ – Od lat skupiamy się na utrzymaniu wysokiej jakości naszych produktów, co sprawia, że jesteśmy doceniani przez naszych klientów, jak i specjalistów z branży podłogowej.

Przeczytaj także: Podłogi a służba zdrowia

Klasyfikacja wskaźnika antypoślizgowości podłóg R dla obutej stopy według europejskiej normy rozpoczyna się od R9. Dopiero jednak przy parametrze R10 możemy mówić o ochronie przed poślizgiem. Lakier do wykładzin podłogowych RZ Turbo Protect Plus, jako jeden z niewielu na polskim rynku ma tego typu certyfikat.

Właściwości lakieru

Lakier RZ Turbo Protect Plus to dwuskładnikowy, matowy lakier nawierzchniowy na bazie poliuretanu, zapewniający długotrwałą ochronę powierzchni elastycznych wykładzin podłogowych nowych lub poddawanych renowacji. RZ Turbo Protect Plus tworzy wyraźną, elastyczną warstwę ochronną o wysokiej wytrzymałości na obciążenia mechaniczne oraz działanie środków chemicznych. Odporny jest również na działanie promieniowania UV.

Na jakie wykładziny warto stosować lakier antypoślizgowy

Lakieru używa się do wykładzin podłogowych gładkich lub z lekką strukturą wykonanych z winylu, CV, kauczuku, linoleum i do wykładzin z fabrycznym wykończeniem PU. Lakier ten z powodzeniem został wykorzystany, między innymi w hali sportowej w Białymstoku, gdzie ze względu na swoje wysokie właściwości antypoślizgowe dobrze się sprawdza w obiekcie o wysokim stopniu użytkowania.

O firmie RZ

Firma RZ należy do koncernu UZIN UTZ AG. Specjalizuje się w produkcji profesjonalnych systemów do czyszczenia i konserwacji wykładzin podłogowych. Instytut naukowo- badawczy Prüf- und Forschungsinstitut Pirmasens od 1956 roku przeprowadza specjalistyczne badania, certyfikację i szkolenia branży podłogowej oraz przemysłu skórzanego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej